wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy Business Link we Wrocławiu oficjalnie otwarty. Duża popularność biur elastycznych [ZDJĘCIA]
Kliknij, aby zobaczyć galerię
Kompleks budynków Centrum Południe i MidPoint71 przy ul. Powstańców i wnętrza z biurami Business Link OleksandrPoliakovsky/Business Link
Kompleks budynków Centrum Południe i MidPoint71 przy ul. Powstańców i wnętrza z biurami Business Link

We Wrocławiu otwarto nowe biura elastyczne Business Link. W biurowcu Centrum Południe, wybudowanym przez firmę Skanska, przy ul. Powstańców Śląskich najemcy mogą korzystać z ponad 1700 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Jak wygląda rynek biurowy we Wrocławiu?

Reklama

Pierwszą lokalizacją spółki w stolicy Dolnego Śląska był obiekt Green2Day, znajdujący się przy ulicy Szczytnickiej. Otwarcie drugiego biura Business Link we Wrocławiu to odpowiedź operatora na rosnące zainteresowanie powierzchniami typu flex.

Business Link we Wrocławiu. Co oferują?

– Dzięki otwarciu nowej przestrzeni Business Link oferta biur elastycznych we Wrocławiu staje się jeszcze bardziej dostępna dla tutejszych firm i ich pracowników. Dostępność jest w tym kontekście absolutnie kluczowa, ponieważ rynek coraz mocniej oczekuje biur dobrze zlokalizowanych, z dogodnym dojazdem – podkreśla Ewelina Kałużna, dyrektor zarządzająca w Business Link i dyrektor Strategic Workplace Advisory w Skanska i dodaje, że w dotychczasowych lokalizacjach operatora popyt na powierzchnie elastyczne utrzymuje się na wysokim poziomie – zajęte jest ponad 90%.

Wszystko funkcjonuje w otoczeniu dużej ilości zieleni oraz palety kolorów w klimacie skandynawskim, który jest motywem przewodnim w nowych lokalizacjach Business Link, podkreślającym szwedzkie korzenie spółki-matki operatora.

– Tworzone przez nas przestrzenie to skandynawski design, różnorodność typów przestrzeni do pracy i podejście WELL. Wyposażając przestrzeń dbaliśmy o to, by korzystać z ekologicznych materiałów i lokalnych dostawców. Jest to tez jedna z naszych najbardziej zielonych lokalizacji – mówi Tomasz Pater, dyrektor ds. ekspansji i Workplace Advisory w Business Link. 

Centrum Południe, nowoczesne biurowce przy ul. Powstańców Śląskich

Skanska zwraca szczególną uwagę na aspekt zrównoważonego budownictwa. W takim duchu został zaprojektowany również kompleks Centrum Południe, dostarczający pracownikom odpowiednią ilość naturalnego światła, czyste powietrze oraz zapewniający komfort termiczny.

  • Jest to pierwsza inwestycja we Wrocławiu, która otrzymała certyfikat WELL Core & Shell, wyróżniający przestrzenie korzystnie wpływające na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Pierwsza faza Centrum Południe otrzymała również prestiżowy certyfikat LEED Core & Shell na poziomie Platinum, weryfikujący wpływ budynku na środowisko naturalne.
  • Centrum Południe zostało wyposażone w rozwiązania, które czynią budynek przyjaznym dla ludzi i otoczenia, w tym m.in. filtry oczyszczające powietrze, nowoczesne nawilżacze oraz systemy wentylacji, które sumarycznie zapewniają użytkownikom aż o 30% więcej świeżego powietrza, niż przewidują normy dla powierzchni biurowych.
  • Biurowiec jest też w pełni zasilany energią elektryczną wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych.

Od 2022 roku I etap kompleksu biurowego Centrum Południe należy do firmy Stena Real Estate BV.

Rynek biurowy we Wrocławiu: powierzchnie

W TOP 3 największych graczy na regionalnym rynku biurowym w Polsce, niespodzianki nie ma - Wrocław jest wśród liderów. Niezmiennie największymi rynkami biurowymi w Polsce (po Warszawie) są Kraków, Wrocław oraz Trójmiasto. 

Zgodnie z najnowszym raportem Savills „Market in Minutes: Rynek biurowy w miastach regionalnych” (I kw. 2023 r.) trzy z miast regionalnych oferują ponad milion metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni: Kraków (1,75 mln mkw.), Wrocław (1,31 mln mkw.) oraz Trójmiasto (1,02 mln mkw.), a w trzech kolejnych wynoszą: Katowice – 725 800 mkw.; Łódź – 631 900 mkw. oraz Poznań – 623 100 mkw.

Nowe biura we Wrocławiu i biurowiec sprzedany za 100 mln euro

W 2022 r. we Wrocławiu doszło do rekordowej transakcji na rynku biurowym. Kompleks MidPoint71 przy ul. Powstańców Śląskich sprzedano za ponad 100 mln euro. To największy oddany w 2022 roku do użytku, biurowiec we Wrocławiu. Tym samym inwestycja Echo Investment powiększyła wrocławski rynek biurowy o ponad 36 tys. mkw. powierzchni. Zobacz, kto już pracuje w MidPoint71.

Przy Powstańców Śląskich powstaje wrocławskie city i business center

MidPoint71, położony tuż obok powstającego Centrum Południe, to potężny kompleks biurowy, w którym obecnie budowany jest budynek liczący 17 pięter, które pomieszczą ponad 21 tys. mkw. powierzchni biurowej, tarasy dla najemców czy boisko do koszykówki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl