wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Reklama

W ubiegłym tygodniu otwarto nadrzeczny bulwaru przy ul. Marco Polo na nowym osiedlu Olimpia Port. Wrocław zyskał nowy - mieszkaniowy i rekreacyjny - punkt na mapie. To jednocześnie centrum powstającego właśnie nowego wrocławskiego osiedla.

Bulwar przy ul. Marco Polo będzie dostępny nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale również dla wszystkich wrocławian. Koszt jego budowy pokryli po połowie deweloper i miasto. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie: wiceprezydent Wrocławia, Adam Grehl, przedstawiciele zarządu Archicomu oraz jedna z mieszkanek osiedla.

Olimpia Port

Osiedle zlokalizowane jest bezpośrednio nad rzeką, wzdłuż nadodrzańskich bulwarów, w pobliżu Parku Szczytnickiego, Stadionu Olimpijskiego i Hali Stulecia. Nowa dzielnica powstaje na bazie nowoczesnego, kompleksowego planu zagospodarowania przestrzennego, przewidującego strefy publiczne, półpubliczne i prywatne. W założeniu Olimpia Port ma być spójnym, samowystarczalnym zespołem urbanistycznym, łączącym funkcje mieszkalne, handlowo-usługowe oraz sportowe i rekreacyjne. Pierwsze budynki mieszkalne powstały w sąsiedztwie parku i nadrzecznej promenady.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl