wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Najważniejsze inwestycje gospodarcze we Wrocławiu w 2022 r. Na liście inicjatywy za miliony i małe biznesy

Wielomilionowe inwestycje i mniejsze biznesy, sukcesy wrocławskich firm i prestiżowe nagrody oraz deweloperskie projekty – czyli to, co w 2022 roku działo się na gospodarczej mapie Wrocławia. Prezentujemy TOP 50 – najważniejsze inwestycje i wydarzenia gospodarcze we Wrocławiu w 2022 r.

Reklama

W tym zestawieniu są wszystkie najważniejsze i najciekawsze inwestycje gospodarcze we Wrocławiu w 2022 r. Na liście są nowe firmy, potężne magazyny, biurowce i realizacje mieszkaniowe. Zobaczcie w galerii tych, którzy w 2022 r. byli najważniejsi na gospodarczej mapie Wrocławia. 

Rok 2022 udowodnił, że stolica Dolnego Śląska wciąż jest wśród liderów w przyciąganiu zagranicznego kapitału.

Potwierdzają to raporty i rankingi, m.in. jeden z najważniejszych: European Cities & Regions of the Future 2022/23, w którym Wrocław zajął pierwsze miejsce w kategorii miast średnich za przyjazność dla biznesu i był trzeci wśród wszystkich miast średniej wielkości. W trzech innych kategoriach stolica Dolnego Śląska znalazła się w ścisłej czołówce.

Nagrody w rankingu European Cities & Regions of the Future przyznaje zespół niezależnych ekspertów. Jeśli wygrywamy w kategorii miast średniej wielkości, to jest to dla nas wielkie wyróżnienie. Pokazuje, że Wrocław jest dobrym miejscem do inwestowania, a to się przekłada m.in. na wpływy podatkowe czy wizerunek miasta
Jacek Barski, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta.

Najważniejsze inwestycje i wydarzenia gospodarcze we Wrocławiu 2022 – m.in.:

 • Słynny Gates z USA postawił na Wrocław

 • Linie lotnicze Ryanair rozbudują we Wrocławiu swoje zaplecze obsługi technicznej samolotów.

 • Miliarder Richard Branson i Virgin Orbit największymi inwestorami SatRev z Wrocławia. Kosmiczny biznes wart miliony.

 • Amerykański Coherent Solutions zatrudnia we Wrocławiu.

 • BSH we Wrocławiu wyprodukował 2 mln piekarników.

 • Imponująco rozwijający się software house Scalo wprowadził się do największego centrum biznesowego Wrocławia.

 • Wielkie magazyny i biura powstaną w Ideal Idea City Park Wrocław. Hale będą miały modułową konstrukcję

 • Wrocławska Infermedica na rozwój technologii zdobyła 120 mln zł. Największe inwestycje w polskie startupy.

 • Wrocławski Techland ma światowy hit. Dying Light 2: Stay Human.

 • Światowy producent urządzeń medycznych Align Technology otworzył we Wrocławiu pierwszy zakład produkcyjny w regionie EMEA.

 • Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim oficjalnie otwarte. Farmaceutyczny potentat chce rozwijać się we Wrocławiu.

Całą listę TOP 50 – najważniejsze inwestycje i wydarzenia gospodarcze we Wrocławiu w 2022 r. prezentujemy w galerii.

Wrocław liderem rynku startupowego w Polsce. Raport Fundacji Startup Poland 2022.

W 2022 r. Wrocław i Dolny Śląsk miały szczególne powody do zadowolenia, bo właśnie tutaj zarejestrowanych jest najwięcej technologicznych spółek w Polsce. Tak wynika z Raportu Fundacji Startup Poland 2022.

Wrocław od lat pracuje na miano startupowej stolicy Polski. Kolejne edycje naszego raportu „Polskie Startupy” wskazują, że ekosystem startupowy ma się tu bardzo dobrze - województwo dolnośląskie przoduje, jeśli chodzi o liczbę innowacyjnych spółek. Jest też najświeższy ranking Dealroom.co - autorzy przeanalizowali 201 miast z 65 krajów i wyłonili te, w których innowacje rozwijają się najsprawniej. Wrocław zajął ósme miejsce w kategorii „Wschodzące Gwiazdy” i to przed Warszawą, która wylądowała na jedenastym. Niech premiera ósmej już edycji „Polskich Startupów” - którą organizujemy po raz pierwszy we Wrocławiu, a nie jak dotychczas w Warszawie - będzie kolejnym dowodem na to, że startupy czują się we Wrocławiu dobrze
Tomasz Snażyk, prezes Startup Poland.

w 2022 roku wysoką pozycję Wrocławia w ekosystemie startupowym potwierdza jeszcze jeden najnowszy ranking. Wrocław znalazł się na czele polskich miast w kategorii wschodzących gwiazd hubów technologicznych w opublikowanym właśnie raporcie „The next generation of tech ecosystems” przygotowanym przez Dealroom. Stolica Dolnego Śląska zajęła w tej kategorii drugie miejsce w Europie oraz ósme na świecie, co jednoznacznie wskazuje, że jest to doskonałe miejsce do zakładania startupów i rozwoju innowacji.

To potwierdza, że możemy czuć się liderem i pokazuje, że Polska jako miejsce rozwoju startupów jest coraz bardziej zauważana. Jest to niezwykle ważne szczególnie teraz, gdy inwestorzy dość ostrożnie inwestują w startupy. Szczególnie widzimy to patrząc na zahamowanie funduszy dla startupów na rynku amerykańskim. W Polsce jeszcze ten rynek jest stabilny
Magdalena Okulowska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl