wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wybudują mikroapartamentowiec u zbiegu Dyrekcyjnej i Borowskiej

Jarek Ratajczak,
Mikroapartamentowiec Starter III u zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej wizualizacje: inwestor
Mikroapartamentowiec Starter III u zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej

W lipcu 2017 r. ruszy budowa mikroapartamentowca przy ul. Dyrekcyjnej. Powstanie 255 lokali o niewielkim metrażu zaczynającym się od 12 mkw.

Reklama

U zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej powstaje nowa inwestycja – Starter III. Prace przygotowawcze pod budowę ruszą do końca lipca 2017 r. Za przygotowanie projektu, na zlecenie spółki Dolnośląskie Inwestycje, odpowiada wrocławskie biuro architektoniczne AP Szczepaniak.

Historia i współczesność

Starter III powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie budynków z różnych okresów historycznych z przełomu XIX i XX w. Są tam m.in.: szpital, w którym obecnie mieści się zespół budynków Angel Care, gimnazjum, kościół, budynek parafii i współcześnie zaprojektowanych oraz wybudowanych inwestycji: centrum handlowe Wroclavia czy hotel Campanille.

Mikroapartamentowiec Starter III u zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej, wizualizacja: inwestor

– Wpłynęło to na charakter elewacji, która jest jak układ scalony – poprzez grę w rozplanowaniu okien na budynku oraz samych materiałów elewacyjnych, zatraca barierę pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak.

Mieszkania od 12 mkw.

W budynku o powierzchni ok. 6,5 tys. mkw. powstanie 255 mikroapartamentów – lokali o niewielkim metrażu zaczynającym się od 12 mkw.

Starter III w głównej części ma 7 kondygnacji, które – ze względu na przepisy dotyczące przesłaniania zostały obniżone – od strony południowo-wschodniej – schodkowo do szóstej i dalej do piątej kondygnacji. Obniżona część budynku nie jest kryta dachem, ale zaprojektowano tam tarasy użytkowe dostępne z przylegających do nich lokali.

Mikroapartamentowce we Wrocławiu

Nowo powstający obiekt jest jednym z trzech mikroapartamentowców zlokalizowanych we Wrocławiu. Dwa pierwsze (oba przy ul. Pasteura) zostały wybudowane w pobliżu placu Grunwaldzkiego. Tak jak przy poprzednich Starterach, w obrębie parteru, zaprojektowano miejsce pod lokale usługowe i części wspólne: pralnię, fitness, salę rekreacyjną i wiele innych, które będą dostępne zarówno dla przyszłych mieszkańców, jak i dla osób z zewnątrz.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl