wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Made in Wroclaw Tech Contest – szansa dla startupów na pokazanie co potrafią
Uczestnicy spotkania Made in Wrocław, zdjęcie archiwalne Tomasz Hołod
Uczestnicy spotkania Made in Wrocław, zdjęcie archiwalne

Już w najbliższy wtorek, 17 października 2023 roku, wystartuje siódma edycja Made in Wroclaw. To wyjątkowe wydarzenie, które pokazuje co nakręca wrocławski biznes. W tym roku organizatorzy wprowadzają dodatkowy element - Tech Contest, czyli konkurs dla startupów, który pozwoli im na zaprezentowanie się przed potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz zdobycie wartościowych nagród.

Reklama

Podczas tegorocznego Made in Wroclaw, które odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym pod hasłem „Tech Generation”, będzie można poznać wrocławskie produkty i usługi powstające w stolicy Dolnego Śląska, ale też wziąć udział w rozmowach o rozwoju biznesu.

W tym roku skupimy się na rozmowach o najważniejszych trendach inwestycyjnych i technologiach, które mogą napędzać wzrost naszego regionu, takich jak software, AI, mikrochipy, elektronika i elektromobilność.
Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wroclaw

Na konferencyjnej scenie będzie można zobaczyć najwybitniejszych przedstawicieli polskiego biznesu i największych zagranicznych inwestorów. Pojawią się tam przedstawiciele m.in. firm takich jak Google, 3M, EY, McKinsey, Sdzlegal Schindhelm, InPost, AI Lab, Mercedes-Benz Manufacturing Poland, Brand24, Spyrosoft.

Połączą świat wielkiego biznesu z energią startupów

Wrocław jako startupowa stolica Polski daje młodym firmom różnorodne szanse na rozwój. Dlatego też z myślą o nich w ramach Made in Wroclaw 2023 przygotowano konkurs technologiczny.

Chcemy połączyć świat dużego biznesu z energią startupów, tworząc przestrzeń, w której nowe możliwości współpracy stają się rzeczywistością.
Paulina Muszyńska

Konkurs będzie okazją do połączenia startupów z korporacjami, uczelniami i instytucjami otoczenia biznesu z rynku krajowego i międzynarodowego. Będzie to szansą na nawiązanie nowych perspektywicznych kontaktów biznesowych oraz na zdobycie nagród finansowych ufundowanych przez Wrocławską Radę Przedsiębiorczości.

W składzie jury Tech Contest zasiądzie m.in. Dominik Woźniak, EY GDS Poland and Hungary Location Leader.

Innowacje napędzają przyszłość i są kluczowe, aby kształtować jutrzejszy świat biznesu. Made in Wroclaw jest dla nas wspaniałą platformą wymiany doświadczeń i innowacyjnego podejścia, które rozwija naszą działalność. To miejsce inspiracji do tworzenia przyszłości pełnej nowatorskich rozwiązań.
Dominik Woźniak

Finał konkursu odbędzie się na uroczystej gali zwieńczającej konferencję Made in Wroclaw – Business Gala & Tech Contest. Weźmie w niej udział 200 osób, m.in. inwestorzy, przedstawiciele startupów, samorządów, uczelni wyższych i środowiska biznesowego.

Jak wziąć udział w konkursie?

Startupowcy, którzy chcą wziąć udział w konkursie muszą zarejestrować się na stronie wydarzenia, podając dane swój firmy i opisując jego działalność. Konieczne jest również załączenie pitchdecku, na podstawie którego wybranych zostanie 7 startupów, które zaprezentują się 17 października podczas finału konkursu. Każdy z nich będzie miał na pokazanie swojej działalności 3 minuty. Konkurs jest otwarty dla startupów nie tylko z Wrocławia, ale z całej Polski.

W ramach naszej codziennej pracy doradzamy startupom Nie ulega wątpliwości, że takie inicjatywy są we Wrocławiu potrzebne, gdyż działają motywująco na nasz ekosystem. To także świetna okazja do spróbowania swoich sił w prezentacji pomysłu przed uznanym gronem ekspertów, jeszcze zanim wyjdziemy z projektem na świat.
Tomasz Szarek, radca prawny, partner zarządzający, Sdzlegal Schindhelm

Rekrutacja do konkursu wystartowała.

Szczegółowe informacje i bilety na konferencję Made in Wroclaw dostępne są na jej stronie internetowej wydarzenia.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl