www.wroclaw.pl

  LG Energy Solution Wrocław szuka nowych pracowników. Powstała Akademia LG

  LG Energy Solution Wrocław – europejski lider produkcji baterii do aut elektrycznych – szuka nowych pracowników. Spółka zatrudni doświadczonych inżynierów, jak i oferuje pracę osobom bez doświadczenia zawodowego. To właśnie dla nich powstała Akademia LG.

  Fot. LG Energy Solution Wrocław

  Ze względu na rosnący popyt na samochody elektryczne i hybrydowe, koreański gigant – LG Energy Solution Wrocław, zwiększa produkcję oraz szuka nowych pracowników. Wszystko dzięki dynamicznemu rozwojowi branży EV w ostatnich latach.

  • Spośród aut zarejestrowanych w 2019 r. w Unii Europejskiej jedynie 3% posiadało napęd elektryczny.
  • W 2020 r. było to już 10,5%, z czego w samym czwartym kwartale minionego roku udział ten wzrósł aż do poziomu 16,5%.
  • W ciągu dwóch lat zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu elektromobilności wzrosło o ponad 200%.

  Dynamiczny rozkwit branży wpłynął również na rozwój podwrocławskiej inwestycji. W minionym roku – z powodu pandemii COVID-19 trudnym dla wielu pracodawców – LG Energy Solution Wrocław nie tylko utrzymało wszystkie miejsca pracy, ale podwoiło zatrudnienie. Aktualnie w zakładzie grupy LG pracuje ponad 10 tys. osób i wciąż poszukiwani są nowi pracownicy.

  Tak intensywny rozwój naszej spółki jest dużym wyzwaniem również i dla Działu HR. Uważam jednak, że innowacyjność naszych produktów oraz zaawansowanie używanych w naszym zakładzie technologii daje bardzo duże możliwości rozwoju dla wielu pracowników. Oferta LG Energy Solution Wrocław powinna być interesująca dla każdego kandydata, który chciałby być częścią pewnego rodzaju światowej rewolucji w obszarze elektromobilności.

  Piotr Blachura, HR Director w LG Energy Solution Wrocław

  LG Energy Solution Wrocław – oferta pracy

  Działająca w Biskupicach Podgórnych spółka poszukuje zarówno doświadczonych inżynierów, jak i oferuje pracę osobom bez doświadczenia zawodowego. To właśnie dla nich została stworzona Akademia LG.

  W trakcie 8 tygodni firma szkoli przyszłych operatorów produkcji oraz operatorów jakości. Uczestnicy programu zdobywają wiedzę na temat działalności LG Energy Solution Wrocław i swojego przyszłego stanowiska pracy. Po ukończeniu szkolenia rozpoczynają regularną pracę w działach produkcyjnych. Firma oferuje członkom Akademii LG m.in. darmowy transport do pracy a także atrakcyjnie dofinansowane posiłki.

  Joanna Moore, HR Manager w LG Energy Solution Wrocław

  LG Energy Solution Wrocław – praca dla absolwentów szkół technicznych

  Osoby z doświadczeniem w dziale utrzymania ruchu, jako mechanik samochodowy oraz absolwenci szkół technicznych (średnich i wyższych), powinny zainteresować się stanowiskiem technika utrzymania ruchu. To właśnie ci pracownicy odpowiedzialni są za naprawę i serwis maszyn produkcyjnych z zakresu mechaniki, elektryki, pneumatyki czy automatyki.

  Osoby z wyższym wykształceniem technicznym (np. automatyka, chemia, elektryka, zarządzanie i inżynieria produkcji) mają doskonałą szansę na rozwój zawodowy w branży automotive. Dla inżyniera istotną informacją jest, że grupa LG zaopatruje 13 spośród 20 największych producentów samochodów na świecie, jak również posiada rekordową liczbę patentów związaną z przemysłem baterii EV. LG Energy Solution Wrocław poszukuje m.in. inżynierów ds. jakości, produkcji, innowacji procesów produkcyjnych i innych.

  LG Energy Solution Wrocław – warunki zatrudnienia

  Przedstawiciele LG Energy Solution Wrocław podkreślają, że na pracowników oprócz premii i bonów świątecznych czeka również pakiet benefitów: darmowe przewozy pracownicze, dofinansowanie do posiłków (dwudaniowy obiad w cenie 5 zł), prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do nauki języka angielskiego i karty MultiSport, platforma benefitowa czy możliwość odbywania szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe.

  • Osoby zainteresowane pracą w LG Energy Solution Wrocław mogą wejść na stronę www.lgensol.pl, zaaplikować na wybrane stanowisko i czekać na telefon rekrutera.

  LG Energy Solution Wrocław – producent baterii do samochodów elektrycznych

  LG Energy Solution Wrocław (dawnej LG Chem) to inwestycja za ponad 3 mld euro. Dzięki niej Polska jest największym eksporterem baterii samochodowych w Unii Europejskiej. Budowę pierwszej i największej fabryki baterii do aut elektrycznych w Europie rozpoczęto w 2016 r., a produkcja ruszyła w 2017 r. Wśród jej klientów znajdują się takie marki motoryzacyjne jak Audi, BMW, Dacia, Fiat, Ford, Porsche i Volkswagen. Czytaj także: 5 lat LG Energy Solution Wrocław – największa inwestycja w regionie.

  Podwrocławski zakład – jeden z największych w regionie – pod względem technologicznym jest miejscem wyjątkowym. Bliźniacze oddziały grupy LG działają w Chinach, Korei oraz Stanach Zjednoczonych.

  Firma posiada również centra technologiczne w Chinach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w Korei zaś centrum badawczo-rozwojowe. W USA grupa LG ściśle współpracuje z General Motors, z którym buduje kolejną fabrykę ogniw wykorzystywanych w autach elektrycznych.

  LGESW/jr