wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

LG Energy Solution Wrocław szuka nowych pracowników. Powstała Akademia LG

Jarek Ratajczak,
LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution Wrocław – europejski lider produkcji baterii do aut elektrycznych – szuka nowych pracowników. Spółka zatrudni doświadczonych inżynierów, jak i oferuje pracę osobom bez doświadczenia zawodowego. To właśnie dla nich powstała Akademia LG.

Ze względu na rosnący popyt na samochody elektryczne i hybrydowe, koreański gigant – LG Energy Solution Wrocław, zwiększa produkcję oraz szuka nowych pracowników. Wszystko dzięki dynamicznemu rozwojowi branży EV w ostatnich latach.

  • Spośród aut zarejestrowanych w 2019 r. w Unii Europejskiej jedynie 3% posiadało napęd elektryczny.
  • W 2020 r. było to już 10,5%, z czego w samym czwartym kwartale minionego roku udział ten wzrósł aż do poziomu 16,5%.
  • W ciągu dwóch lat zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu elektromobilności wzrosło o ponad 200%.

Dynamiczny rozkwit branży wpłynął również na rozwój podwrocławskiej inwestycji. W minionym roku – z powodu pandemii COVID-19 trudnym dla wielu pracodawców – LG Energy Solution Wrocław nie tylko utrzymało wszystkie miejsca pracy, ale podwoiło zatrudnienie. Aktualnie w zakładzie grupy LG pracuje ponad 10 tys. osób i wciąż poszukiwani są nowi pracownicy.

Tak intensywny rozwój naszej spółki jest dużym wyzwaniem również i dla Działu HR. Uważam jednak, że innowacyjność naszych produktów oraz zaawansowanie używanych w naszym zakładzie technologii daje bardzo duże możliwości rozwoju dla wielu pracowników. Oferta LG Energy Solution Wrocław powinna być interesująca dla każdego kandydata, który chciałby być częścią pewnego rodzaju światowej rewolucji w obszarze elektromobilności.

Piotr Blachura, HR Director w LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution Wrocław – oferta pracy

Działająca w Biskupicach Podgórnych spółka poszukuje zarówno doświadczonych inżynierów, jak i oferuje pracę osobom bez doświadczenia zawodowego. To właśnie dla nich została stworzona Akademia LG.

W trakcie 8 tygodni firma szkoli przyszłych operatorów produkcji oraz operatorów jakości. Uczestnicy programu zdobywają wiedzę na temat działalności LG Energy Solution Wrocław i swojego przyszłego stanowiska pracy. Po ukończeniu szkolenia rozpoczynają regularną pracę w działach produkcyjnych. Firma oferuje członkom Akademii LG m.in. darmowy transport do pracy a także atrakcyjnie dofinansowane posiłki.

Joanna Moore, HR Manager w LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution Wrocław – praca dla absolwentów szkół technicznych

Osoby z doświadczeniem w dziale utrzymania ruchu, jako mechanik samochodowy oraz absolwenci szkół technicznych (średnich i wyższych), powinny zainteresować się stanowiskiem technika utrzymania ruchu. To właśnie ci pracownicy odpowiedzialni są za naprawę i serwis maszyn produkcyjnych z zakresu mechaniki, elektryki, pneumatyki czy automatyki.

Osoby z wyższym wykształceniem technicznym (np. automatyka, chemia, elektryka, zarządzanie i inżynieria produkcji) mają doskonałą szansę na rozwój zawodowy w branży automotive. Dla inżyniera istotną informacją jest, że grupa LG zaopatruje 13 spośród 20 największych producentów samochodów na świecie, jak również posiada rekordową liczbę patentów związaną z przemysłem baterii EV. LG Energy Solution Wrocław poszukuje m.in. inżynierów ds. jakości, produkcji, innowacji procesów produkcyjnych i innych.

LG Energy Solution Wrocław – warunki zatrudnienia

Przedstawiciele LG Energy Solution Wrocław podkreślają, że na pracowników oprócz premii i bonów świątecznych czeka również pakiet benefitów: darmowe przewozy pracownicze, dofinansowanie do posiłków (dwudaniowy obiad w cenie 5 zł), prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do nauki języka angielskiego i karty MultiSport, platforma benefitowa czy możliwość odbywania szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe.

  • Osoby zainteresowane pracą w LG Energy Solution Wrocław mogą wejść na stronę www.lgensol.pl, zaaplikować na wybrane stanowisko i czekać na telefon rekrutera.

LG Energy Solution Wrocław – producent baterii do samochodów elektrycznych

LG Energy Solution Wrocław (dawnej LG Chem) to inwestycja za ponad 3 mld euro. Dzięki niej Polska jest największym eksporterem baterii samochodowych w Unii Europejskiej. Budowę pierwszej i największej fabryki baterii do aut elektrycznych w Europie rozpoczęto w 2016 r., a produkcja ruszyła w 2017 r. Wśród jej klientów znajdują się takie marki motoryzacyjne jak Audi, BMW, Dacia, Fiat, Ford, Porsche i Volkswagen. Czytaj także: 5 lat LG Energy Solution Wrocław – największa inwestycja w regionie.

Podwrocławski zakład – jeden z największych w regionie – pod względem technologicznym jest miejscem wyjątkowym. Bliźniacze oddziały grupy LG działają w Chinach, Korei oraz Stanach Zjednoczonych.

Firma posiada również centra technologiczne w Chinach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w Korei zaś centrum badawczo-rozwojowe. W USA grupa LG ściśle współpracuje z General Motors, z którym buduje kolejną fabrykę ogniw wykorzystywanych w autach elektrycznych.

LGESW/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl