wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. LG Energy Solution Wrocław wspiera studentów. Koreańczycy fundują profesjonalne Laboratorium Elektromobilności
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu dwóch mężczyzn siedzi i podpisuje dokumenty PWr
Na zdjęciu dwóch mężczyzn siedzi i podpisuje dokumenty

LG Energy Solution Wrocław przekazuje ponad 600 tysięcy złotych na rozwój studentów Politechniki Wrocławskiej. Dotacja umożliwi budowę nowoczesnego Laboratorium Elektromobilności.

Reklama

LG Energy Solution Wrocław jest jednym z największym inwestorów Dolnego Śląska i największym prywatnym pracodawcą regionu. Spółka wspiera szkoły techniczne i uczelnie wyższe. Właśnie LG Energy Solution Wrocław przekazało ponad 600 tysięcy złotych na rozwój studentów Politechniki Wrocławskiej.

Kooperacja LG Energy Solution Wrocław i Politechniki Wrocławskiej jest szansą na rozwój całego sektora elektromobilności w Polsce.

Dotacja LG Energy Solution Wrocław dla uczelni umożliwi powstanie specjalistycznego laboratorium, w którym studenci zdobędą doświadczenie i poszerzą techniczną wiedzę. Laboratorium Elektromobilności będzie wyposażone m.in. w silnik prądu stałego z magnesami trwałymi, specjalizowany zasilacz do napędów elektrycznych, model roweru elektrycznego czy zestaw elementów do badań ogniw paliwowych.

LG Energy Solution Wrocław rozwija się dzięki największym talentom: specjalistom i ekspertom z całej Polski, zwłaszcza z Dolnego Śląska. To tutaj tworzymy najnowocześniejsze technologie, również we współpracy ze środowiskiem akademickim. Cieszymy się, że możemy wspierać Politechnikę Wrocławską i jej studentów. Wierzymy, że nasz wkład przyczyni się do rozwoju wielu utalentowanych młodych ludzi - kadr przyszłości. Wspólnie będziemy przyczyniać się do rozwoju polskiej gospodarki i umacniać pozycję Polski jako europejskiego lidera prężnie rozwijającej się branży elektromobilnej
Jangha Lee, Prezes LG Energy Solution Wrocław.

LG Energy Solution Wrocław – Politechnik Wrocławska: prace badawcze, staże i praktyki

Dzięki wsparciu na naszym wydziale powstanie Laboratorium elektromobilności dedykowane przede wszystkim studentom naszego nowego kierunku. Podpisana dziś umowa jest zwieńczeniem dotychczasowej współpracy, a za przekazaną kwotę zakupione zostaną m.in. układy energoelektroniczne związane z pojazdami elektrycznymi
dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, prof. uczelni, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju.

Dotacja na budowę laboratorium to nie jedyne wsparcie dla Politechniki Wrocławskiej. LG Energy Solution Wrocław objęło także patronat nad kierunkiem Elektromobilność prowadzonym na Wydziale Elektrycznym uczelni.

– W roku akademickim 2021/2022 uruchomiliśmy na naszym wydziale nowy kierunek studiów – elektromobilność. Do jego prowadzenia i dalszego rozwoju potrzebujemy odpowiedniej bazy laboratoryjnej. Nie wszystkie urządzenia jesteśmy w stanie pozyskać sami m.in. ze względu na ich wysoki koszt, dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę z firmą LG Energy Solution Wrocław, która wspiera nas w tym zakresie – mówi prof. Waldemar Rebizant, dziekan na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. 

Wrocławski hub elektromobilności

Polska jest jednym ze światowych liderów elektromobilności. Jest największym w Europie i piątym na świecie dostawcą baterii litowo-jonowych i ich komponentów do samochodów elektrycznych. W 2021 roku wartość eksportu w tym obszarze osiągnęła ponad 6,5 mld euro.

W parku technologicznym zajmującym powierzchnię ponad 100 hektarów, pracuje ponad 10 tys. osób. Po osiągnięciu maksymalnych mocy produkcyjnych zakładu (115 GWh) powstanie kolejne 1000 miejsc pracy.

LG Energy Solution Wrocław praca i zatrudnienie

LG Energy Solution Wrocław jest największym w Europie producentem baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Zakład działa w położonych na południowy zachód od Wrocławia Biskupicach Podgórnych. 

  • Osoby zainteresowane pracą w LG Energy Solution Wrocław mogą wejść na stronę lgensol.pl, zaaplikować na wybrane stanowisko i czekać na telefon rekrutera.

LG Energy Solution Wrocław (dawnej LG Chem) to inwestycja za ponad 3 mld euro. Dzięki niej Polska jest największym eksporterem baterii samochodowych w Unii Europejskiej. Budowę pierwszej i największej fabryki baterii do aut elektrycznych w Europie rozpoczęto w 2016 r., a produkcja ruszyła w 2017 r. Wśród jej klientów znajdują się takie marki motoryzacyjne jak Audi, BMW, Dacia, Fiat, Ford, Porsche i Volkswagen. Czytaj także: 5 lat LG Energy Solution Wrocław – największa inwestycja w regionie.

LG podkreśla, że ich podwrocławski zakład pod względem technologicznym jest miejscem wyjątkowym. Bliźniacze oddziały grupy LG działają w Chinach, Korei oraz Stanach Zjednoczonych.

Firma posiada również centra technologiczne w Chinach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w Korei zaś centrum badawczo-rozwojowe. W USA grupa LG ściśle współpracuje z General Motors, z którym buduje kolejną fabrykę ogniw wykorzystywanych w autach elektrycznych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl