wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. LG Energy Solution Wrocław wspiera studentów. Koreańczycy fundują profesjonalne Laboratorium Elektromobilności
Na zdjęciu dwóch mężczyzn siedzi i podpisuje dokumenty PWr
Na zdjęciu dwóch mężczyzn siedzi i podpisuje dokumenty

LG Energy Solution Wrocław przekazuje ponad 600 tysięcy złotych na rozwój studentów Politechniki Wrocławskiej. Dotacja umożliwi budowę nowoczesnego Laboratorium Elektromobilności.

Reklama

LG Energy Solution Wrocław jest jednym z największym inwestorów Dolnego Śląska i największym prywatnym pracodawcą regionu. Spółka wspiera szkoły techniczne i uczelnie wyższe. Właśnie LG Energy Solution Wrocław przekazało ponad 600 tysięcy złotych na rozwój studentów Politechniki Wrocławskiej.

Kooperacja LG Energy Solution Wrocław i Politechniki Wrocławskiej jest szansą na rozwój całego sektora elektromobilności w Polsce.

Dotacja LG Energy Solution Wrocław dla uczelni umożliwi powstanie specjalistycznego laboratorium, w którym studenci zdobędą doświadczenie i poszerzą techniczną wiedzę. Laboratorium Elektromobilności będzie wyposażone m.in. w silnik prądu stałego z magnesami trwałymi, specjalizowany zasilacz do napędów elektrycznych, model roweru elektrycznego czy zestaw elementów do badań ogniw paliwowych.

LG Energy Solution Wrocław rozwija się dzięki największym talentom: specjalistom i ekspertom z całej Polski, zwłaszcza z Dolnego Śląska. To tutaj tworzymy najnowocześniejsze technologie, również we współpracy ze środowiskiem akademickim. Cieszymy się, że możemy wspierać Politechnikę Wrocławską i jej studentów. Wierzymy, że nasz wkład przyczyni się do rozwoju wielu utalentowanych młodych ludzi - kadr przyszłości. Wspólnie będziemy przyczyniać się do rozwoju polskiej gospodarki i umacniać pozycję Polski jako europejskiego lidera prężnie rozwijającej się branży elektromobilnej
Jangha Lee, Prezes LG Energy Solution Wrocław.

LG Energy Solution Wrocław – Politechnik Wrocławska: prace badawcze, staże i praktyki

Dzięki wsparciu na naszym wydziale powstanie Laboratorium elektromobilności dedykowane przede wszystkim studentom naszego nowego kierunku. Podpisana dziś umowa jest zwieńczeniem dotychczasowej współpracy, a za przekazaną kwotę zakupione zostaną m.in. układy energoelektroniczne związane z pojazdami elektrycznymi
dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, prof. uczelni, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju.

Dotacja na budowę laboratorium to nie jedyne wsparcie dla Politechniki Wrocławskiej. LG Energy Solution Wrocław objęło także patronat nad kierunkiem Elektromobilność prowadzonym na Wydziale Elektrycznym uczelni.

– W roku akademickim 2021/2022 uruchomiliśmy na naszym wydziale nowy kierunek studiów – elektromobilność. Do jego prowadzenia i dalszego rozwoju potrzebujemy odpowiedniej bazy laboratoryjnej. Nie wszystkie urządzenia jesteśmy w stanie pozyskać sami m.in. ze względu na ich wysoki koszt, dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę z firmą LG Energy Solution Wrocław, która wspiera nas w tym zakresie – mówi prof. Waldemar Rebizant, dziekan na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. 

Wrocławski hub elektromobilności

Polska jest jednym ze światowych liderów elektromobilności. Jest największym w Europie i piątym na świecie dostawcą baterii litowo-jonowych i ich komponentów do samochodów elektrycznych. W 2021 roku wartość eksportu w tym obszarze osiągnęła ponad 6,5 mld euro.

W parku technologicznym zajmującym powierzchnię ponad 100 hektarów, pracuje ponad 10 tys. osób. Po osiągnięciu maksymalnych mocy produkcyjnych zakładu (115 GWh) powstanie kolejne 1000 miejsc pracy.

LG Energy Solution Wrocław praca i zatrudnienie

LG Energy Solution Wrocław jest największym w Europie producentem baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Zakład działa w położonych na południowy zachód od Wrocławia Biskupicach Podgórnych. 

  • Osoby zainteresowane pracą w LG Energy Solution Wrocław mogą wejść na stronę lgensol.pl, zaaplikować na wybrane stanowisko i czekać na telefon rekrutera.

LG Energy Solution Wrocław (dawnej LG Chem) to inwestycja za ponad 3 mld euro. Dzięki niej Polska jest największym eksporterem baterii samochodowych w Unii Europejskiej. Budowę pierwszej i największej fabryki baterii do aut elektrycznych w Europie rozpoczęto w 2016 r., a produkcja ruszyła w 2017 r. Wśród jej klientów znajdują się takie marki motoryzacyjne jak Audi, BMW, Dacia, Fiat, Ford, Porsche i Volkswagen. Czytaj także: 5 lat LG Energy Solution Wrocław – największa inwestycja w regionie.

LG podkreśla, że ich podwrocławski zakład pod względem technologicznym jest miejscem wyjątkowym. Bliźniacze oddziały grupy LG działają w Chinach, Korei oraz Stanach Zjednoczonych.

Firma posiada również centra technologiczne w Chinach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w Korei zaś centrum badawczo-rozwojowe. W USA grupa LG ściśle współpracuje z General Motors, z którym buduje kolejną fabrykę ogniw wykorzystywanych w autach elektrycznych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl