wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jak zmienić centrum staromiejskie? Miasto ogłasza konkurs i daje pieniądze
Centrum Staromiejskie UM Wrocławia
Centrum Staromiejskie

Wsparcie dla przedsiębiorców i integracja mieszkańców – zakłada konkurs na prowadzenia działań społeczno-gospodarczych w centrum staromiejskim. Miasto na organizację tych działań w ciągu trzech lat wyda 540 tys. zł.

Reklama

Miasto szuka organizacji pozarządowej, która zmieni centrum staromiejskie, chodzi o obszar Parku Kulturowego oraz ulice przyległe, w tym ul. Piłsudskiego, Skargi, Kołłątaja.

– Poszukujemy organizacji pozarządowej, która będzie miała aktywny udział w rozwoju gospodarczym miasta, będzie wspierać przedsiębiorców, inicjować wydarzenia, organizować spotkania z mieszkańcami i przedsiębiorcami, animować działania gospodarczo-społeczne – podkreśla Małgorzata Golak z Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia.

Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia ogłosiło konkurs – „Inne Centrum” prowadzenie działań społeczno-gospodarczych i wsparcia przedsiębiorców w Centrum Staromiejskim. Na ten cel miasto w ciągu trzech lat wyda 540 tys. zł.

– Atrakcyjna oferta biznesowa jest niezbędna do podniesienia walorów Starego Miasta. Przedsiębiorczość przenika się tutaj z kulturą – centrum Wrocławia jest wizytówką wszystkich mieszkańców, dlatego też, aby stało się ono miejscem energetycznym i ciekawym, potrzebujemy pełnego pasji animatora tej przestrzeni. Zapraszamy organizacje pozarządowe do składania ofert – dodaje Małgorzata Golak.

NGO, który wygra konkurs, będzie zobowiązany m.in. do prowadzenia stałego monitoringu sytuacji w centrum staromiejskim, odbywających się wydarzeń, powstawania nowych lokali usługowych oraz prowadzenia działalności animacyjnej, organizacyjnej, informacyjnej i promocyjnej.

Konkurs – „Inne Centrum”

Oferty można składać do 22 lutego 2019 r. do godz. 12.00, w sekretariacie Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, 50-950 Wrocław, ul. G. Zapolskiej 4, I piętro, pokój 120.

Ogłoszenie – otwarty konkurs ofert w Biuletynie Informacji Publicznej UM Wrocławia.

Więcej informacji:

  • Małgorzata Golak – Biuro Rozwoju Gospodarczego, tel. 71 777 78 29, e-mail: [email protected]

ul. Świdnicka, źródło: UM Wrocławia 

Jak się zmienia centrum staromiejskie?

Coraz ładniej, nowocześniej, bardziej zielono i bezpieczniej – tak w ostatnim czasie zmienia się centrum staromiejskie. Zauważyli to również przedsiębiorcy, którzy coraz chętniej otwierają tu nowe hotele, biurowce, sklepy, kawiarnie i lokale usługowe. A to jeszcze nie koniec zmian.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl