wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kongres Firm Rodzinnych 2021
Otwarcie Kongresu Firm Rodzinnych w Kinie Nowe Horyzonty materiały prasowe
Otwarcie Kongresu Firm Rodzinnych w Kinie Nowe Horyzonty

W kinie Nowe Horyzonty trwa Kongres Firm Rodzinnych 2021. Hasłem przewodnim tegorocznej, IV edycji przedsięwzięcia jest „Gotowi na jutro”.

Kongres Firm Rodzinnych to dwudniowe spotkanie przedsiębiorców rodzinnych z przedstawicielami środowiska akademickiego, biznesu i samorządu. To jedno z największych w Polsce i jedyne na Dolnym Śląsku wydarzenie adresowane do osób z całego kraju prowadzących rodzinne biznesy, przyszłych sukcesorów oraz pracowników tych firm.

Pierwsze takie wydarzenie po pandemii

Tegoroczny kongres jest pierwszym stacjonarnym wydarzeniem poświęconym firmom rodzinnym w kraju po wybuchu pandemii.

Dawno się nie widzieliśmy i choć spotykamy się z niemałą dawką trudnych myśli i pewnego przemęczenia, to w tym gronie mamy do czynienia z dużą dawką nadziei. Jeśli coś wyróżnia firmy rodzinne, to z pewnością intensywne myślenie w kategoriach przyszłości i tego, aby trwać przez pokolenia.

Dariusz Duma, dyrektor zarządzający Family Business Network Poland

Dyskutują o trendach w biznesie rodzinnym

W programie dwudniowego wydarzenia znalazły się cztery panele dyskusyjne, prezentacje kluczowych trendów biznesowych, seminarium oraz sześć warsztatów. Zaplanowano także wystąpienia gości specjalnych i stoiska wystawiennicze patronów i sponsorów wydarzenia.

Na Dolnym Śląsku funkcjonuje kilkadziesiąt tysięcy firm rodzinnych, które kształtują regionalną gospodarkę. Są to zarówno małe, działające lokalnie firmy, jak i duże przedsiębiorstwa, obecne na rynku krajowym i międzynarodowym. Kongres umożliwia im wymianę doświadczeń, dyskusje i korzystanie z wiedzy ekspertów z obszarów zarządzania, finansów, marketingu czy prawa. Przedsięwzięcie to łączy środowiska biznesowe, samorządowe i akademickie. Ich współpraca rodzi wiele fantastycznych projektów, które przyczyniają się do dynamicznego rozwoju regionu.

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego

By kryzys nie zaszkodził ich firmom

Dyskusje, prelekcje i warsztaty poświęcone będą m.in.: pokonywaniu barier rozwojowych w oparciu o zewnętrzne źródła finansowania czy internacjonalizację działalności, optymalizacji procesów, zarządzaniu zespołem w dobie kryzysu, sukcesji, interim management (tymczasowemu menedżerowi w firmie), zielonym technologiom, prawie pracy i nowym rozwiązaniom prawnym dla przedsiębiorców rodzinnych, a także cyberbezpieczeństwu i budowaniu marki firmy.

Organizatorem spotkania jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu i Centrum Biznesu Rodzinnego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Natomiast patronem medialnym wydarzenia jest portal www.wroclaw.pl.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl