wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Keywords Studios we Wrocławiu! Światowy hegemon gier wideo w potężnym Quorum Office Park
Quorum Office Park nad Odrą. Będzie tam Keywords Studios mat. prasowe
Quorum Office Park nad Odrą. Będzie tam Keywords Studios

Właśnie ogłoszono, że Keywords Studios, globalny gigant branży gier wideo wprowadza się do Quorum Office Park. Co będą robić we Wrocławiu?

Reklama

Keywords Studios, globalny gigant branży gier wideo, rozwija swoją obecność w Polsce – po Katowicach, gdzie zatrudnienie znalazło już 1300 specjalistów, to właśnie we Wrocławiu utworzony zostanie kolejny liczny zespół ekspertów w tej dziedzinie. Na swoje biuro firma wybrała budynek A kompleksu Quorum.

W procesie najmu wspiera ją międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield. Oddanie do użytku biurowca Quorum Office Park A planowane jest na początek 2024 roku.

Keywords Studios w Quorum Office Park we Wrocławiu.

W 2022 roku Keywords Studios zadecydowało o przeniesieniu swojego katowickiego biura do innej sztandarowej inwestycji Cavatina Holding – Global Office Park. W tym roku firma zwiększyła tam jeszcze powierzchnię najmu do ponad 13 tys. mkw. W 2024 roku Keywords Studios otworzy swój kolejny oddział w Quorum Office Park, który obecnie powstaje w centrum Wrocławia, tuż nad Odrą.

Keywords Studios z ogromną satysfakcją kontynuuje swój rozwój w Polsce poprzez ekspansję do Wrocławia. Katowice szybko stały się kluczową lokalizacją dla dostarczania naszych usług klientom z branży gier na całym świecie. Bez poświęcenia i ciężkiej pracy katowickiego zespołu nie bylibyśmy w stanie rozwijać się tak prężnie w Europie. Cieszymy się z możliwości utworzenia nowego zespołu w kolejnym mieście Polski
Rhonda Cottingham, FQA Service Line Director w Keywords Studios.

Keywords Studios to irlandzka firma świadcząca usługi dla branży gier wideo z siedzibą w Leopardstown. Założona w 1998 roku przez Giorgio Guastallę i Teresę Luppino.

Katowice to największe studio należące do grupy Keywords Studios w Europie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, firma podjęła kolejną strategiczną decyzję, inwestując w rozszerzenie działalności w Polsce o oddział we Wrocławiu. W Katowicach zbudowaliśmy atrakcyjne i przyjazne rozwojowi środowisko pracy. Chcemy zrobić to samo we Wrocławiu, wchodząc na kolejny duży rynek pracy w branży technologii informatycznych i gier wideo. Lokalizacja i standard biura są ważnymi czynnikami w tym procesie
Chris Bewick, FQA Regional Director for Eurasia w Keywords Studios.

Wrocław jest drugim największym w Polsce regionalnym rynkiem biurowym.

Wielofunkcyjny kompleks Quorum, łączący przestrzenie biurowe, mieszkaniowe, strefy relaksu oraz ofertę usługowo-handlową, wyróżnia się także atrakcyjną architekturą oraz widokiem na Odrę pozwalającymi na kreowanie nowoczesnego środowiska pracy. Walory te doceniają rozwijające się firmy, którym zależy na przyciągnięciu i utrzymaniu talentów – podobnie jest w przypadku Keywords Studios, który w ubiegłym miesiącu został wyróżniony nagrodą Przyjazne Miejsce Pracy przez Manpower Polska.

Chociaż Wrocław jest drugim największym w Polsce regionalnym rynkiem biurowym, to skala działania, potrzeby biznesowe, w zakresie standardu i rozwiązań technicznych Keywords Studios sprawiają, że nie każda inwestycja biurowa mogła spełnić oczekiwania firmy. Dzięki temu, że wcześniej wspieraliśmy Keywords w procesie poszukiwania idealnego miejsca na stworzenie warunków do zintegrowania wszystkich jej zespołów w Katowicach - dobrze poznaliśmy potrzeby i oczekiwania pracowników Keywords. Centralna lokalizacja, duże powierzchnie pięter dające możliwość aranżacji funkcjonalnych i atrakcyjnych przestrzeni do pracy i wspólnego spędzania czasu to atuty Quorum.
Michał Galimski, Head of Regional Markets, Cushman & Wakefield. 

Quorum nad Odrą: 85 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Biurowiec Quorum A zaoferuje swoim najemcom ponad 18 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonych na 12 kondygnacjach wraz z ok. 1 tys. mkw. lokali usługowo-handlowych. Co ważne, co najmniej 30% energii zużywanej w tym budynku będzie pochodziło z odnawialnych źródeł energii.

– Quorum to nie tylko ciekawa architektura i idealne położenie na mapie Wrocławia. To także szereg nowoczesnych rozwiązań, które czynią ten projekt komfortowym i efektywnym kosztowo. W przemyślany sposób zaplanowaliśmy także mix funkcji, aby uzupełnić miejską infrastrukturę i stworzyć miejsce tętniące życiem nie tylko w godzinach pracy. Keywords Studios dołącza do grona firm z branży gier wideo oraz IT, które uznają naszą najnowszą wrocławską inwestycję za najlepsze miejsce do dalszego rozwoju – komentuje Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.

Cały kompleks Quorum docelowo dostarczy na wrocławski ok. 85 tys. mkw. powierzchni biurowej w ramach czterech budynków. W piątym budynku powstają mieszkania od Resi Capital przygotowywane w najwyższym standardzie. Użytkownicy i mieszkańcy Quorum będą mogli także korzystać z nowej promenady nad rzeką.

W parterze obiektów Quorum znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony oddanego już do użytku budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych. Wszystkie biurowce Quorum będą poddane certyfikacji BREEAM oraz WELL Health-Safety Rating. Budynek D uzyskał już oba te certyfikaty, w tym BREEAM na poziomie Excellent.

Rynek biurowy we Wrocławiu.

W TOP 3 największych graczy na regionalnym rynku biurowym w Polsce, niespodzianki nie ma - Wrocław jest wśród liderów. Niezmiennie największymi rynkami biurowymi w Polsce (po Warszawie) są Kraków, Wrocław oraz Trójmiasto. 

Nowe biura we Wrocławiu i biurowiec sprzedany za 100 mln euro.

W 2022 r. we Wrocławiu doszło do rekordowej transakcji na rynku biurowym. Kompleks MidPoint71 przy ul. Powstańców Śląskich sprzedano za ponad 100 mln euro. To największy oddany w 2022 roku do użytku, biurowiec we Wrocławiu. Tym samym inwestycja Echo Investment powiększyła wrocławski rynek biurowy o ponad 36 tys. mkw. powierzchni. Zobacz, kto już pracuje w MidPoint71.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl