wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Duże zainteresowanie zakupem Księcia Witolda 28

Apartamenty mieszkaniowe, obiekty hotelowe i handel – to przykładowe przeznaczenie nieruchomości przy ul. Księcia Witolda 28. Gmina sprzedaje blisko pół hektarową nieruchomość na Kępie Mieszczańskiej. Cena wywoławcza to 8 mln 540 tys. zł. 28 września 2017 r. w części jawnej przetargu odbyło się otwarcie ofert. Swoje propozycje kupna złożyło 13 firm, w tym także z Wrocławia. Komisja przetargowa w ciągu dwóch tygodni wyłoni najlepszą ofertę i wtedy poinformuje za ile nieruchomość zostanie sprzedana. Na razie wiadomo, że wszystkie złożone propozycje cenowe są wyższe od ceny wywoławczej.

Reklama

Tereny gminy Wrocław i Agencji Mienia Wojskowego na Kępie Mieszczańskiej

Miasto sprzedaje Księcia Witolda 28

To kolejna nieruchomość gminy Wrocław wystawiona na sprzedaż na Kępie Mieszczańskiej. Tym razem miasto chce sprzedać teren przy ul. Księcia Witolda 28.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (MPZP) nieruchomość może być przeznaczona pod m.in.: zabudowę mieszkaniową, wielorodzinną, handel detaliczny małopowierzchniowy, usługi, kulturę, obiekty hotelowe, kongresowe i konferencyjne.

Inwestycje w okolicy: Bulwary Książęce, Księcia Witolda 43, OKRE Development, Jagiełły 6.

Przetarg, 28 września 2017 r.

Oglądanie nieruchomości będzie możliwe w dniach: 25 sierpnia oraz 4 i 18 września 2017 r., w godz. 10:00-12:00, po uprzednim telefonicznym potwierdzeniu w Biurze Obsługi Klienta nr 2, ul. Otwarta 3-5, Wrocław, tel. 71 328 99 14 wew. 17.

Na zdjęciu: nieruchomości przy ul. Księcia Witolda 28, fot. UM Wrocławia 

Informacje o nieruchomości można uzyskać w Dziale Promocji Nieruchomości Wydziału Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości Urzędu Miejskiego Wrocławia, pl. Nowy Targ 1-8, pok. 126 i 127, tel. 71 777 72 83 do 86, e-mail: [email protected] . Dostęp do wszystkich ofert w Giełdzie Nieruchomości.

AMW na Kępie Mieszczańskiej jest potentatem

Na Kępie Mieszczańskiej, Agencja Mienia Wojskowego ma do sprzedaży 20 działek.

Warto przypomnieć, że wojskowa część Kępy Mieszczańskiej trafiła pod młotek jako całość w 2008 roku. Wówczas jej wartość wynosiła 390 milionów złotych, była to najdroższa nieruchomość w Polsce i… nie było chętnych by ją kupić.

Nowa Kępa Mieszczańska

Przed wiekami był tam port i młyn, później lazaret i koszary, a po II wojnie światowej wyspa należała do żołnierzy i milicjantów. Teraz na Kępie Mieszczańskiej ma być jak w Hamburgu i Amsterdamie. Przestronne osiedla, nowoczesne biurowce, eleganckie kawiarnie i sklepy, a tuż obok bulwary nad Odrą. Tak już za kilka lat może wyglądać Kępa Mieszczańska.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl