wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kępa Mieszczańska zmienia się w ekspresowym tempie. Zobacz, jak obecnie wygląda [ZDJĘCIA]

Największa wrocławska wyspa została odczarowana. Kępa Mieszczańska, bo o niej mowa, stanowiła kiedyś dla mieszkańców miejsce wyłączone z użytku. Znajdowały się tam bowiem koszary wojskowe, później ZOMO i policja. Teraz to raj dla deweloperów. Nad inwestycjami czuwa jednak konserwator zabytków, bo takich tam nie brakuje. Zobacz, jak to obecnie wygląda.

Reklama

Otoczona Odrą Kępa Mieszczańska znajduje się w ścisłym centrum miasta, co wykorzystano dawniej na potrzebę budowy młynów (wyspa często była zalewana i w średniowieczu nie uznawano jej, jako odpowiedniego miejsca do zasiedlenia). Służyła do celów przeładunkowych, później powstał lazaret, a następnie wojskowe koszary artylerii z placami ćwiczebnymi. 

Kępa Mieszczańska odczarowana 

Wyspa doczekała się inwestycji i teraz jest już niemal w całości zabudowana. Deweloperzy muszą jednak liczyć się ze zdaniem konserwatora zabytków, bo nie brakuje tam pozostałości zabytkowych obiektów wojskowych. 

Od lat powstają tu kolejne budynki. Wiele z nich jest dość wysokich. Królują szklane balkony i elewacje. Zabytkowe budynki są remontowane, niekiedy ich części wykorzystywane są do współczesnych aranżacji. Do remontu pozostało jeszcze kilka budynków.

Galeria zdjęć

Największe zmiany widać na północnej części wyspy. Ten rejon przeżył w ostatnich latach prawdziwy rozkwit. Zbudowano tysiące mieszkań i zaplanowano budowę ,,Central Parku'', którego projekt zwyciężył w głosowaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl