wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Materiał promocyjny: nowy meetup technologiczny we Wrocławiu – Java na srebrnym ekranie
Na zdjęciu: Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu, gdzie  w czwartek odbędzie się spotkanie IT pod nazwą Java na srebrnym ekranie DCF Wrocław (www)
Na zdjęciu: Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu, gdzie w czwartek odbędzie się spotkanie IT pod nazwą Java na srebrnym ekranie

W najbliższy czwartek, 29 września, rusza pierwszy iTechMeetup – cykl wydarzeń technologicznych skierowanych do specjalistów z branży IT. Organizatorzy zapraszają programistów Java na dwie prelekcje związane z tym obszarem. Wydarzenie odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Udział jest bezpłatny – trwają zapisy.

Reklama

Meetup technologiczny „Java na srebrnym ekranie” składa się z dwóch prelekcji. Obie poprowadzą inżynierowie z firmy iTechArt (organizator): menadżer Krzysztof Gonia oraz architekt oprogramowania Vitali Kviatkouski.

Program iTechMeetup w DCF – pierwsza prezentacja

Prezentacja numer 1: Project Loom – zabójca programowania reaktywnego

Podczas prezentacji Krzysztof Gonia pokaże, jak można skorzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania i w jakich przypadkach Project Loom jest lepszy od podejścia do wydajności zastosowanego w programowaniu reaktywnym.

Project Loom nareszcie doczeka się swojej premiery. Wraz z Javą 19 Oracle składa na nasze ręce narzędzie, które od jakiegoś czasu kusiło deweloperów obietnicą poprawy wydajności na równi z programowaniem reaktywnym, tyle że bez karkołomnych komplikacji w kodzie i konieczności zaangażowania senior deweloperów. Jednym słowem, Project Loom wychodzi z fazy prototypu i wchodzi na salony projektów komercyjnych w niezłym stylu, już teraz obiecując poprawę wydajności starszych aplikacji bez wielkich zmian w kodzie.
organizatorzy

Program iTechMeetup w DCF – druga prezentacja

Prezentacja numer 2: Dlaczego powinieneś rozumieć architekturę frameworku?

Prezentacja pokaże, jakie można popełnić błędy nie rozumiejąc architektury frameworku i jak można pisać lepszy kod na bazie kilku przykładów z użyciem Spring Boot, Spring Data JPA i Spring Websockets.

Obecnie wiele frameworków, szczególnie w Javie, zapewnia naprawdę świetne developer experience. Patrząc z zewnątrz, działają jak magia. A my, nawet jako doświadczeni deweloperzy, stosujemy tak zwane magiczne myślenie i opieramy się na frameworku, nie poznając mechaniki jego funkcjonowania. Zrozumienie architektury frameworku, jego koncepcji i funkcji sprawia jednak, że jesteśmy szybsi, bardziej produktywni i mamy mniej problemów z wydajnością i bezpieczeństwem.
organizatorzy

Co, gdzie, kiedy i jak się zapisać?

Termin: 29 września 2022

Miejsce: Dolnośląskie Centrum Filmowe przy ul. Piłsudskiego

Godzina: 18.00

Zapisy (bezpłatnie) pod tym linkiem.

Prowadzący: Krzysztof Gonia oraz Vitali Kviatkouski

Krzysztof Gonia ma osiem lat doświadczenia zawodowego, z których pięć spędził w globalnej korporacji z siedzibą w Dolinie Krzemowej. Angażuje się również jako wykładowca, ostatnie dwa lata w akademii programowania Coders Lab. W iTechArt Krzysztof jest Deputy Head of Java Family, gdzie do jego zadań należy między innymi dbałość o wysoki poziom kompetencji deweloperów w polskich oddziałach spółki. 

Vitali Kviatkouski od 14 lat związany jest przede wszystkim z Javą. Pracował nad różnymi projektami, od standardowych aplikacji dla e-commerce po dość egzotyczny, oparty na mikroserwisie system fraud detection, czy migrację platformy ubezpieczeniowej do chmury. Hobbystycznie udziela się jako mentor Java/Architecture i jest speakerem podczas wydarzeń technicznych.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl