wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. DataArt stawia na Wrocław. Projektują unikatowe rozwiązania IT na całym świecie
Kobiety i mężczyźni pracownicy DataArt, zdjęcie ilustracyjne DataArt
Kobiety i mężczyźni pracownicy DataArt, zdjęcie ilustracyjne

Już zatrudniają 300 osób, ale to im nie wystarcza. Firma DataArt rozwija się we Wrocławiu i szuka pracowników. Co robią?

Reklama

DataArt, firma zajmująca się doradztwem technologicznym, mimo trudnej sytuacji w branży i widocznego spowolnienia na rynku, nadal powiększa swoje zespoły.

DataArt Stawia na Wrocław. Dlaczego?

W czerwcu wrocławskie biuro firmy zasiliły kolejne talenty, co pozwoliło przekroczyć liczbę 300 osób – ale na tym nie koniec.

Biuro we Wrocławiu zostało otwarte 8 lat temu jako druga lokalizacja firmy w Polsce. Obecnie DataArt ma w kraju pięć centrów rozwoju oprogramowania – oprócz Wrocławia, działa także w Lublinie, Łodzi, Krakowie oraz Warszawie.

Praca i rekrutacja. DataArt we Wrocławiu.

Firma oferuje współpracę w modelu hybrydowym, a także pracy zdalnej, umożliwiając pracę z dowolnego miejsca w kraju.

W całej Polsce DataArt zatrudnia łącznie już niemal 750 osób. Tylko w 2022 roku powiększyła zespół o 280 specjalistów. Obecnie prowadzi rekrutację na ponad 30 stanowisk w Polsce, ale skala wzrostu w bieżącym roku będzie uzależniona od globalnego popytu na usługi IT. 

Od kilku miesięcy obserwujemy spadek popytu. Obecnie sytuacja nie wydaje się jednak krytyczna, a wiele czynników pozwala patrzeć w przyszłość z umiarkowanym, ale jednak optymizmem. Branża przewiduje, że recesja zakończy się w nadchodzącej przyszłości
Ryszard Permus, prezes zarządu DataArt Wrocław. Ryszard Permus dodaje, że wielu ich klientów planowało swoje projekty technologiczne na wiele lat

Ryszard Permus dodaje, że wielu ich klientów planowało swoje projekty technologiczne na wiele lat do przodu. – Oczywiście, niektóre z nich zostały zredukowane, ale inne nabierają rozpędu – dodaje.

Co robi DataArt?

DataArt zajmuje się konsultingiem technologicznym – projektuje, opracowuje i wspiera unikatowe rozwiązania IT na całym świecie. Dzięki temu pomaga klientom uzyskać doskonałe rezultaty biznesowe.

  • Zespoły DataArt tworzą nowe produkty i modernizują istniejące systemy, mając realny wpływ na transformację technologiczną w wielu branżach.
  • DataArt zdobyła zaufanie najlepszych marek i wymagających klientów takich jak Nasdaq, S&P, United Technologies, Oneworld Alliance, Ocado, Betfair i Skyscanner.

DataArt funkcjonuje jako sieć firm, świadczących usługi technologiczne, współpracując z ponad 6000 profesjonalistami w 35 lokalizacjach na czterech kontynentach. 

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl