Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Inwestycja w podstrefie LSSE Krzywa, w związku z powstaniem wielofunkcyjnego węzła transportowego Finėjas Polska, wiąże się z utworzeniem biura oraz centrum kierowców. Inwestor wylicza, że będą tam m.in. prowadzone szkolenia, a obiekt będzie również odpowiadał za utrzymanie transportu drogowego. Podczas planowania inwestycji nie zapomniano o funkcjach motelowych i parkingowych.
Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podkreśla, że to kolejna ważna inwestycja w naszym regionie a już wstępny projekt pokazuje, jak bardzo wielofunkcyjny będzie ten hub.
W podstrefie LSSE Krzywa powstanie już wkrótce ważne nie tylko dla Dolnego Śląska, ale też dla europejskiego transportu i przemysłu spedycyjnego centrum logistycznePrzemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Hub transportowy Finėjas: spedycyjne centrum logistyczne
Zadanie planowane jest do realizacji w etapach. Wszystkie obejmują budowę budynków o łącznej powierzchni 11 tys. mkw. i parking o powierzchni 60 tys. mkw.
Polska jest naszym długoterminowym kierunkiem działania, a ten region odpowiada nam geograficznie. Kupiliśmy i zainwestowaliśmy w 250 samochodów ciężarowych i naczep. Obecnie w Polsce realizowane są inwestycje w działkę i infrastrukturę niezbędną do długoterminowego i zrównoważonego funkcjonowania rozwoju biznesu transportowegoVaidotas Lenktys, dyrektor generalny zarządu Finejas i członek Rady Finejas Poland Sp. z.o.o.
Realizacja centrum logistycznego przewidziana jest na II kwartał 2024 roku.
Finėjas transport i logistyka
Finėjas to grupa pięciu firm wykonujących międzynarodowe przewozy towarów oraz świadczących kompleksowe usługi logistyczne. Grupa posiada bogate i długoletnie doświadczenie w branży. Jest ceniona w Europie za wysoką jakość usług i długotrwałe partnerstwo.
Firmy wchodzące w skład tej grupy na bieżąco dostosowują się do potrzeb rynku, obserwując zmiany biznesowe i postęp technologiczny.
LSSE: 85 inwestorów i ponad 20 tys. miejsc pracy
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego (w tym także we Wrocławiu), jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce.
LSSE to obecnie 85 inwestorów z wielu zakątków świata, blisko 1,4 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy.