wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Budują wielki hub transportowy. Litewski biznes inwestuje w LSSE 8 mln euro [20.01.2023]
Na zdjęciu widać sześciu mężczyzn to przedstawiciele firmy Finėjas i LSSE LSSE
Na zdjęciu widać sześciu mężczyzn to przedstawiciele firmy Finėjas i LSSE

Blisko 12-hektarowa działka należąca do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sprzedana. W podstrefie LSSE Krzywa powstanie wielofunkcyjny hub transportowy Finėjas Polska. Nakłady inwestycyjne litewskiej spółki tylko w pierwszym etapie wyniosą 8 mln euro. Zobaczcie kiedy otwarcie, bo będą nowe miejsca pracy!

Reklama

Inwestycja w podstrefie LSSE Krzywa, w związku z powstaniem wielofunkcyjnego węzła transportowego Finėjas Polska, wiąże się z utworzeniem biura oraz centrum kierowców. Inwestor wylicza, że będą tam m.in. prowadzone szkolenia, a obiekt będzie również odpowiadał za utrzymanie transportu drogowego. Podczas planowania inwestycji nie zapomniano o funkcjach motelowych i parkingowych.

Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podkreśla, że to kolejna ważna inwestycja w naszym regionie a już wstępny projekt pokazuje, jak bardzo wielofunkcyjny będzie ten hub.

W podstrefie LSSE Krzywa powstanie już wkrótce ważne nie tylko dla Dolnego Śląska, ale też dla europejskiego transportu i przemysłu spedycyjnego centrum logistyczne
Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Hub transportowy Finėjas: spedycyjne centrum logistyczne

Zadanie planowane jest do realizacji w etapach. Wszystkie obejmują budowę budynków o łącznej powierzchni 11 tys. mkw. i parking o powierzchni 60 tys. mkw.

Polska jest naszym długoterminowym kierunkiem działania, a ten region odpowiada nam geograficznie. Kupiliśmy i zainwestowaliśmy w 250 samochodów ciężarowych i naczep. Obecnie w Polsce realizowane są inwestycje w działkę i infrastrukturę niezbędną do długoterminowego i zrównoważonego funkcjonowania rozwoju biznesu transportowego
Vaidotas Lenktys, dyrektor generalny zarządu Finejas i członek Rady Finejas Poland Sp. z.o.o.

Realizacja centrum logistycznego przewidziana jest na II kwartał 2024 roku.

Finėjas transport i logistyka

Finėjas to grupa pięciu firm wykonujących międzynarodowe przewozy towarów oraz świadczących kompleksowe usługi logistyczne. Grupa posiada bogate i długoletnie doświadczenie w branży. Jest ceniona w Europie za wysoką jakość usług i długotrwałe partnerstwo.

Firmy wchodzące w skład tej grupy na bieżąco dostosowują się do potrzeb rynku, obserwując zmiany biznesowe i postęp technologiczny.

LSSE: 85 inwestorów i ponad 20 tys. miejsc pracy 

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego (w tym także we Wrocławiu), jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce.

LSSE to obecnie 85 inwestorów z wielu zakątków świata, blisko 1,4 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl