wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dawny szpital dziecięcy przy al. Kasprowicza, źródło: www.google.pl/maps

Dawny szpital dziecięcy przy al. Kasprowicza wkrótce stanie się hotelem. Za prawie 13 mln zł nieruchomość tę kupiła od dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego warszawska firma deweloperska Arche.

Reklama

Jej własnością stały się dwa budynki - główny o powierzchni blisko 4 tys. mkw.  oraz mniejszy budynek, którego powierzchnia  sięga ponad 2 tys. mkw. Z kolei zachodnie skrzydło budynku w dalszym ciągu należy do klasztoru Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Maryi Nieustającej Pomocy.

– Planujemy przekształcić tę nieruchomość w spokojny pobytowy hotel, w którym goście będą mogli nie tylko przenocować, ale także przyjechać na dłuższy wypoczynek w naprawdę spokojnym miejscu – mówi Władysław Grochowski , prezes Arche Sp. z o.o.. – Dużym atutem obiektu jest otaczający go piękny park, o który również zamierzamy zadbać.

W przedsięwzięcie to Arche zamierza zainwestować kilkadziesiąt milionów złotych. Na razie projekt jest na etapie przygotowywania różnych możliwych koncepcji oraz ustalania szczegółów z konserwatorem zabytków.

– Pierwsze prace planujemy rozpocząć jak tylko uzyskamy pozwolenie na budowę – twierdzi Władysław Grochowski. - Liczymy, że będzie to możliwe na początku przyszłego roku. Natomiast wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu kolejnych dwóch lat.

Firma Arche ma już doświadczenie w rewitalizacji podobnych obiektów, m.in. Pałacu Sieniawa,  zamku w Janowie Podlaskim oraz Pałacu Łochów, gdzie również powstały hotele.

Franciszkanki w sąsiedztwie

Obiekt przy ul. Kasprowicza to ponad 100-letni zabytek, który początkowo był klasztorem sióstr Urszulanek. Później aż do 2012 roku funkcjonował tam szpital dziecięcy im. Korczaka. Po przeniesieniu go na ul. Koszarową, w jednym skrzydle pozostały tylko siostry Franciszkanki.

– Bardzo cieszymy się z tego sąsiedztwa – mówi Władysław Grochowski. – Polubiliśmy się i chcemy, aby siostry tam pozostały albo nawet, żeby ich przybyło – śmieje się prezes.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl