www.wroclaw.pl

  Hitachi przejęło GlobalLogic z siedzibą we Wrocławiu

  Japoński gigant Hitachi zakończył przejęcie GlobalLogic – spółki, która ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Hitachi Global Digital Holdings Corporation (HGDH), amerykańska spółka zależna Hitachi, nabyła właśnie 100 proc. wyemitowanych akcji GlobalLogic Worldwide Holdings.

  Fot. Pixabay

  GlobalLogic specjalizuje się w zaawansowanej inżynierii cyfrowej i usługach związanych z danymi. W ten sposób wspiera swoich klientów we wdrażaniu innowacji, rozwoju nowych produktów i doświadczeń cyfrowych. Przejęcie GlobalLogic zwiększy zdolność Grupy Hitachi do realizacji strategii promowania Biznesu Innowacji Społecznych poprzez technologię cyfrową. Ponadto Grupa Hitachi będzie mogła dalej przyspieszać cyfrową transformację infrastruktury społecznej w skali światowej. Możliwości GlobalLogic w połączeniu z Hitachi pozwolą na wdrożenie wielu rozwiązań cyfrowych na rynku globalnym oraz pomoc klientom i społeczeństwu w rozwiązywaniu ich problemów poprzez sprawne tworzenie aplikacji w chmurze.

  Technologie cyfrowe dla zrównoważonego społeczeństwa

  Tworząc zaawansowane technologie cyfrowe i nowe rozwiązania Hitachi i GlobalLogic będą współpracować przy realizacji misji Hitachi, polegającej na zwiększaniu wartości społecznej, środowiskowej i ekonomicznej klientów. Działania te mają przyczynić się do tworzenia zrównoważonego społeczeństwa.

  Bardzo cieszymy się, że możemy powitać GlobalLogic w Grupie Hitachi. Poprzez wspólne działanie z klientami na całym świecie, będziemy współpracować w celu rozwiązania problemów, z jakimi boryka się społeczeństwo i nasi klienci. Przyczyni się to do poprawy jakości życia ludzi poprzez skupienie się na trzech kluczowych obszarach: środowisko, elastyczność oraz bezpieczeństwo i ochrona.

  Toshiaki Higashihara, prezes i dyrektor generalny Hitachi Ltd.

  Miejsce pracy dla utalentowanych

  Jak twierdzą przedstawiciele GlobalLogic, struktura regionalna firmy pozostanie taka sama. Spółka nadal zamierza ona kontynuować współpracę ze wszystkimi obecnymi klientami, pozyskiwać nowych partnerów oraz oferować wsparcie obecnym i nowym klientom Hitachi.

  Aktualnie nie jesteśmy w stanie przełożyć połączenia z HItachi na konkretną liczbę nowych osób zatrudnionych w samym Wrocławiu i innych lokalizacjach w Polsce. Spodziewamy się jednak umacniania pozycji GlobalLogic Polska na rynku. Z pewnością stanie się ona jeszcze bardziej interesującym miejscem pracy. Teraz, jako część Hitachi, a więc wiodącego globalnego giganta technologicznego i przemysłowego, będziemy mogli zaoferować o wiele więcej ciekawych projektów do realizacji naszym zespołom. Wierzymy, że tym samym będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni w przyciąganiu nowych talentów.

  Karolina Busz, dyrektor marketingu GlobalLogic Poland & Croatia

  GlobalLogic

  Firma GlobalLogic powstała w 2000 r. Zatrudnia ponad 21 tys. pracowników w 14 krajach i ma ponad 400 klientów z różnych branż, w tym motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej, technologicznej. Firma prowadzi studia projektowe i centra inżynierii oprogramowania, a przychody – jak podaje agencja ABC News – mają osiągnąć około 1,2 mld dolarów w roku 2021.

  GlobalLogic Polska powstał z wrocławskiej spółki REC Global

  GlobalLogic Polska ma swoją siedzibę we Wrocławiu od 2016 r., kiedy to amerykańska spółka z Doliny Krzemowej przejęła wrocławską firmę REC Global – uznawaną za jedną z najszybciej rozwijających się firm R&D w Europie Centralnej.

  Twórcą REC Global był Krzysztof Kuliński, który jest także laureatem rankingu organizowanego przez portal www.wroclaw.pl „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”. To m.in. dzięki niemu Wrocław i aglomeracja określane są mianem polskiej „Doliny Krzemowej”. 

  GlobalLogic Polska we Wrocławiu

  GlobalLogic Polska we Wrocławiu specjalizuje się w oprogramowaniu systemów wbudowanych oraz cyfrowej transformacji przemysłu, przede wszystkim dla takich branż, jak: motoryzacja, bezpieczeństwo, komunikacja oraz finanse. Firma stosuje najnowsze technologie w obszarze przemysłu 4.0 (Industry 4.0), rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality) oraz internetu rzeczy (Internet of Things).

  Japońskie Hitachi

  Hitachi, Ltd. ma siedzibę w Tokio w Japonii. Koncentruje się na swoim Biznesie Innowacji Społecznych, który łączy technologię informacyjną (IT), technologię operacyjną (OT) i produkty. Skonsolidowane przychody firmy za rok podatkowy 2020 (zakończony 31 marca 2021 r.) wyniosły 78,6 mld dolarów. Koncern posiada 871 skonsolidowanych spółek zależnych i ok. 350 tys. pracowników na całym świecie. Hitachi pracuje nad zwiększeniem wartości społecznej, środowiskowej i ekonomicznej dla swoich klientów w sześciu dziedzinach: IT, energia, przemysł, mobilność, Smart Life i systemy motoryzacyjne.

  Hitachi jest głównym partnerem COP26, odgrywającym wiodącą rolę w wysiłkach zmierzających do osiągnięcia zdekarbonizowanego społeczeństwa i stania się pionierem w dziedzinie zmian klimatycznych. Koncern dąży do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich swoich lokalizacjach biznesowych do 2030 r. oraz do osiągnięcia 80% redukcji emisji CO2 w całym łańcuchu działań firmy do 2050 r. 

   

  Czytaj także: