wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Godel Technologies świętuje pierwsze urodziny we Wrocławiu. Zatrudnia już 400 osób

Blisko 400 pracowników, coraz więcej kontrahentów i plany dalszego dynamicznego rozwoju – tak można podsumować pierwszy rok działalności wrocławskiego oddziału firmy Godel Technologies. Święto to uroczyście obchodzono we wrocławskiej siedzibie przedsiębiorstwa. Był tort, gratulacje i przemówienia przedstawicieli firmy i władz Wrocławia.

Reklama

Godel Technologies to założona w 2002 roku międzynarodowa firma specjalizująca się w dostarczaniu kluczowych rozwiązań oprogramowania dla przedsiębiorstw z sektorów rozwiniętych technologicznie. Klienci doceniają ją za duże doświadczenie w tworzeniu partnerstwa opartego na transparentności oraz pracy zespołowej. Od roku firma posiada również swój oddział we Wrocławiu. Siedziba firmy mieści się w kompleksie Business Garden przy ul. Legnickiej.

W naszym wrocławskim biurze pracuje 400 osób- inżynierów i specjalistów potrzebnych do tworzenia oprogramowania. Klienci chętnie przyjeżdżają do naszego wrocławskiego biura. Spędzają tu czas z zespołami. Planujemy rozwijać dalej to partnerstwo oraz współpracę z naszymi klientami i planujemy powiększać nasz zespół.
Elena Polubochko, CTO Godel Technologies

Rozwój, którego nie spodziewali się nawet właściciele

W środę, 1 marca 2023 r., firma Godel Technologies uroczyście obchodziła swoje pierwsze urodziny we Wrocławiu.

To już rok funkcjonowania firmy we Wrocławiu. Firma Godel jest naszym kolejnym nabytkiem z wyspecjalizowanego sektora IT. Opracowuje bardzo nowoczesne rozwiązania dla wielu różnych sektorów. Branża IT we Wrocławiu jest bardzo silna, a chcemy, żeby była jeszcze silniejsza. Każda inwestycja takiej marki międzynarodowej to dla nas ogromna duma. Przez rok wzrosła do ponad 400 pracowników. Nawet właściciele sami nie spodziewali się takiego rozwoju. To tylko potwierdza, że Wrocław jest dobrym i przyjaznym miejscem do biznesu.
Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

W planach zatrudnienie kolejnych 100 osób

Godel kontynuuje zrównoważony wzrost, jednocześnie dbając o zapewnienie swoim klientom usług na najwyższym poziomie.

Definitywnie planujemy się dalej rozwijać. Obecnie mamy 400 pracowników i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy świętować zatrudnienie 500 osób. Zamierzamy również nawiązać dobre relacje z uniwersytetami, ponieważ studenci są naszą przyszłością. Chcemy tu rozwijać również nowe rynki. Zatem plany są ogromne.
Elena Meleszko, Head of Operations, Godel Technologies Europe

Wrocławska branża IT rośnie w siłę

Również władze Wrocławia doceniają wkład firmy w rozwój tutejszej branży IT.

Godel Technologies pokazuje, że jest w stanie świadczyć usługi stąd, z Wrocławia, dla swoich globalnych klientów. To są różne sektory m.in. e-commerce, Fintech, sztuczna inteligencja, której centrum mamy w naszym mieście. To jest także wprowadzenie nowej kultury do wrocławskich parków technologicznych. Firma ta pojawiła się u nas rok temu. Cieszymy się, że w tym trudnym okresie wykazała się odwagą i zdecydowała się na Wrocław, który obecnie jest największym ośrodkiem tej firmy ze wszystkich, jakie działają na świecie. To pokazuje, że te wszystkie rankingi, w których jesteśmy lokowani na czołowych miejscach, jeśli chodzi o przyjazność środowiskom biznesowym, pracę w tym mieście i rozwój osobisty, mają swoje potwierdzenie w praktyce. Firma Godel jest tego żywym dowodem.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl