wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Günthart: firma z Niemiec wybuduje nowy zakład. Zobacz, gdzie będą produkować marcepanowe słodkości

Jarek Ratajczak,
Przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i firmy Günthart LSSE
Przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i firmy Günthart

18 mln złotych i 250 nowych miejsc pracy – to najnowsza inwestycja na Dolnym Śląsku. Zobacz, co i gdzie będą produkować i kogo szukają do pracy.

Reklama

Günthart Polska, producent wyrobów czekoladowych, składników do ciast oraz produktów marcepanowych rozpoczyna nową inwestycję na Dolnym Śląsku

Günthart Polska pochodzi z działającej ponad 70 lat firmy rodzinnej Günthart z siedzibą w niemieckim Hochentengen am Rein i od blisko 40 lat w Tajlandii posiada zakład produkcyjny, gdzie zatrudnia blisko 700 osób. W Polsce spółka obecna jest od roku 2021, od samego początku silnie wspiera rozwój regionu, tworząc miejsca pracy, w szczególności dla kobiet. Obecnie zatrudnia 40 osób, ale wkrótce ta liczba mocno wzrośnie.

Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podkreśla, że znakiem rozpoznawczym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest branża automotive. Jednak każda kolejna nowa inwestycja związana z branżą spożywczą mocno rozwija LSSE.

W zeszłym roku do grona inwestorów dołączył potężny światowy koncern PepsiCo, który buduje fabrykę przekąsek, a tym razem zapowiada się naprawdę słodka współpraca - w Złotoryi będą produkowane dekoracje cukiernicze, prezenty czekoladowe i produkty z marcepanu. Myślę, że ważne jest to, że oprócz dużych inwestycji, z dobrych lokalizacji i ulg strefowych korzystają również te nieco mniejsze podmioty, a nawet firmy rodzinne, z różnych branż
Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Günthart Polska planuje wydać 18 mln zł. W nowej hali na terenie Złotoryi zatrudnienie znajdzie w końcowym etapie nawet 250 osób, w większości będą to kobiety

Natalia Günthart, współwłaścicielka Günthart Polska mówi, że firma ma plan przeniesienia całej produkcji marcepanowej do Złotoryi. - Robimy to krok po kroku. Dzięki wsparciu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej możemy ruszyć z kolejnym etapem naszej inwestycji. Pierwszym była możliwość sprawdzenia hali w Złotoryi, jak to faktycznie będzie funkcjonowało w Polsce, a funkcjonuje naprawdę świetnie. Była to bardzo dobra decyzja, dlatego na pewno będziemy się tutaj rozwijać - dodaje.

Nasza firma to nowe miejsca pracy, przede wszystkim dla kobiet, z tego względu, że profil produkcyjny wymaga delikatności i estetyki. Skupiamy się na kobietach, które będą stanowić nawet 85% pracowników. Obecnie pracuje u nas 40 osób, w tym 30 produkcyjnych. Przy pierwszym etapie budowy hali, chcemy pozyskać jeszcze ok. 70 osób. Docelowo myślimy o zatrudnieniu 200-250 nowych pracowników
Natalia Günthart, współwłaścicielka Günthart Polska.

Nowo planowana inwestycja oznacza budowę od podstaw zakładu produkcyjnego wraz z kompletną linią dla wysokiej jakości wyrobów marcepanowych i cukrowych. Firma planuje także zwiększyć swój potencjał rynkowy wprowadzając produkty na rynki: słowacki, czeski, a przede wszystkim polski.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl