wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Fundusz Mieszkań na Wynajem po raz pierwszy we Wrocławiu

Dąbrowskiego 40, wizualizacja: Vantage Development SA

Ponad sto mieszkań zostanie wybudowanych we Wrocławiu w ramach komercyjnego programu „Fundusz Mieszkań na Wynajem”. Budynek, którego budowa rozpoczęła się w lipcu 2015 r. zlokalizowany jest przy ulicy Dąbrowskiego 40. Mieszkania mają być dostępne w pierwszym kwartale 2017 r.

Reklama

To pierwsza taka inwestycja we Wrocławiu. Budynek przy ul. Dąbrowskiego 40, który wybuduje spółka należącą do Vantage Development SA, realizowany będzie w ramach programu „Fundusz Mieszkań na Wynajem”.

– W wielu miastach brakuje dobrej oferty wynajmu, dlatego pomysł rozwoju budownictwa na wynajem jest bardzo dobry. W ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem klient otrzymuje bogatą ofertę produktową dopasowaną do swoich potrzeb, ma do wyboru szeroką gamę w pełni wykończonych mieszkań, a w pakiecie także bezpieczeństwo ciągłości umowy najmu – mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development SA.

Dąbrowskiego 40, wizualizacja: Vantage Development SA

W budynku przy ulicy Dąbrowskiego 40 znajdą się mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe. Wszystkie zostaną wykończone pod klucz. Do dyspozycji mieszkańców deweloper przewidział 53 miejsca postojowe, 84 komórki lokatorskie, a także miejsca dla rowerów, wózkarnię, plac zabaw. Na parterze zaplanowano lokale na działalność usługowo-handlową.

– Wrocław, jako miejsce spotkań i Europejska Stolica Kultury w 2016 roku, jest miastem o olbrzymim potencjale rozwoju, przyciągającym osoby pragnące rozwijać tu swoją karierę czy rozpocząć studia. Chcemy zaproponować wszystkim planującym związanie się z tym miastem na dłużej nowoczesne mieszkania, w atrakcyjnej lokalizacji w samym centrum Wrocławia – mówi Ryszard Słowiński, prezes zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Do tej pory Funduszu Mieszkań na Wynajem ma ofertę w Poznaniu, Piasecznie (w aglomeracji warszawskiej), Gdańsku, Krakowie i w Katowicach. Wrocław to kolejne miasto, w którym Fundusz Mieszkań na Wynajem zaproponuje najemcom lokale. We Wrocławiu również będzie możliwość wynajęcia mieszkania przez firmę dla pracowników lub w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

Fundusz Mieszkań na Wynajem we Wrocławiu

Fundusz Mieszkań na Wynajem to kolejny, po „Mieszkaniu dla Młodych”, zainicjowany przez rząd program ożywienia polskiego rynku nieruchomości. Tym razem nie chodzi jednak o ułatwianie zakupu mieszkania, lecz zapewnienie dogodnych warunków jego wynajmowania w największych polskich aglomeracjach. Program „Fundusz Mieszkań na Wynajem” realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Działalność Funduszu ma wspierać mobilność zawodową Polaków i stanowi realną alternatywę dla kredytu hipotecznego. Wynajmując mieszkanie od podmiotu instytucjonalnego, jakim jest Fundusz, najemca zyskuje pewność stabilności i przewidywalności decyzji właściciela mieszkania.

Kto może skorzystać?

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest skierowany do wszystkich osób, które zechcą wynająć mieszkanie i które będzie stać na opłacenie czynszu. Najemcą może zostać każda osoba indywidualna (osoba fizyczna), spełniająca kryteria finansowe określone przez Fundusz, niezależnie od tego czy jest osobą aktywną zawodowo (pracownikiem, pracodawcą), osobą uczącą się (studentem) czy emerytem lub rencistą. Oferta Funduszu jest kierowana również do firm szukających mieszkań dla swoich pracowników oraz w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

Jaki jest koszt najmu?

W każdym budynku czynsze będą inne, uzależnione od standardu, wielkości mieszkania, a przede wszystkim lokalizacji (centrum lub obrzeża miast). Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.jakusiebie.pl lub dzwoniąc do Centrum Obsługi Klienta pod numer: 801 800 388 lub 22 468 84 60.

Przykładowo, w Poznaniu za wynajem mieszkania 2-pokojowego, o powierzchni 34,5 mkw. ,trzeba zapłacić 1180 zł przy najmie lokalu na okres od 24 do 48 miesięcy. Do tego dochodzi opłata eksploatacyjna 118 zł i opłaty za media: woda, gaz, prąd. W Gdańsku za wynajem 2-pokojowego mieszkania o pow. 39,4 mkw., na okres od 24 do 48 miesięcy, trzeba zapłacić 1780 zł, plus opłata eksploatacyjna 178 zł i opłata za media. Ceny najmu we Wrocławiu w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem nie są jeszcze znane.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl