wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Zobaczą, ile zużywają ciepła
Zobaczą, ile zużywają ciepła

Ogrzewający mieszkanie za pomocą miejskiej sieci ciepłowniczej będą mogli zobaczyć ile zużywają ciepła. Oferta skierowana jest do spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków.

Reklama

Fortum wprowadza we Wrocławiu zaawansowany system monitoringu i sterowania węzłami cieplnymi, który umożliwi poprawę efektywności przesyłu i dystrybucji ciepła. Jak dotychczas za kwotę ponad 2 milionów złotych firma podłączyła do nowoczesnego systemu blisko 1 300 z planowanych 3 500 węzłów. Specjaliści Fortum szacują, że łączne nakłady związane z realizacją projektu w mieście do końca roku wyniosą 5,5 mln zł.

Rozwiązanie Fortum polega na wyposażeniu węzłów cieplnych w narzędzia umożliwiające monitorowanie przesyłu ciepła oraz zintegrowane zarządzanie pracą całej sieci. Dzięki temu zwiększy się niezawodność dostaw ciepła, a proces obsługi technicznej odbiorców będzie sprawniejszy.

– W praktyce pozwoli nam to na monitorowanie pracy węzłów cieplnych i instalacji odbiorczych w czasie rzeczywistym oraz zdalne sterowanie urządzeniami w węźle. Będziemy także na bieżąco otrzymywali różnego rodzaju powiadomienia i alarmy pozwalające na wczesną identyfikację nieszczelności oraz innych nieprawidłowości w pracy urządzeń. Dzięki temu nasi specjaliści będą mogli szybciej eliminować wszelkie zakłócenia pracy sieci dostarczającej ciepło do mieszkańców Wrocławia – mówi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum.

Eksperci Fortum podkreślają, że modernizacja sieci przyniesie także inne korzyści.

– Po podpisaniu odpowiedniej umowy nasi klienci będą mogli śledzić zużycie ciepła w czasie rzeczywistym, a także zyskają dostęp do danych historycznych. Dostęp do aktualnych informacji połączony z analizą porównawczą może pomóc zarówno zarządcom budynków, jak i lokatorom w podniesieniu efektywności oraz utrzymaniu kontroli nad zużyciem ciepła – Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Prace modernizacyjne we Wrocławiu są elementem ogólnopolskiego planu inwestycyjnego Fortum, zakładającego włączenie do nowoczesnego systemu monitorowania około 11 000 węzłów cieplnych. Jak dotychczas w Częstochowie, Płocku i Wrocławiu w ramach projektu włączono do systemu ponad 1 700 węzłów. Planowane nakłady związane z realizacją inwestycji, która potrwa do końca 2017 roku, wyniosą łącznie 13 milionów złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl