wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Filip Heliasz odkrywa perły miejskiej architektury. Zaprasza na spacery po wrocławskich kamienicach

Filip Heliasz lubi, gdy - dzięki niemu - wrocławianie i turyści odkrywają Wrocław. Ma na koncie internetowe posty o milionowym zasięgu, na których pokazuje perły miejskiej architektury. Teraz organizuje spacery po wrocławskich kamienicach, na które zaprasza wszystkich chętnych. Zobaczcie, jak możecie wziąć udział.

Reklama

Fantazyjnie zakręcone i przepięknie wykonane – schody we wrocławskich kamienicach, domach handlowych, urzędach, bankach i obiektach przemysłowych robię niesamowite wrażenie. Do tego urokliwe klatki schodowe i sienie Wrocławia w XIX-wiecznych kamienicach. W nich korynckie kolumny, marmury, artystycznie kute balustrady, prawdziwe perełki i skarby, które zachwycają i zdumiewają kunsztem oraz pięknem.

Gdzie są takie miejsca? To wie Filip Heliasz, znany wrocławski influencer i pokazuje je na swoim fanpage „Wrocław – Inwestycje budowlane”.

Filip Heliasz pokazuje Wrocław i robi fanpage „Wrocław – Inwestycje budowlane”

Filip Heliasz ma stronę na Instagramie i kanał na YouTube. Jego posty docierają do prawie 4 mln odbiorców. Furorę w internecie robią zdjęcia, na których pokazuje m.in. przepiękne klatki schodowe i sienie w XIX-wiecznych wrocławskich kamienicach.

W kwietniu 2023 r. jego fanpage ma ponad 28 tys. polubień i 30 tys. obserwujących. Milionowy zasięg osiągnął post, w którym pokazał słynną secesyjną kamienicę przy ul. Prusa.

Fotografuję to, co najczęściej ukryte jest za zamkniętymi drzwiami wrocławskich kamienic. W pewnym momencie pomyślałem: a gdyby tak pokazać to też innym? Tak zrodził się pomysł na wspólne spacery i odkrywanie cudownej wrocławskiej architektury
Fililip Heliasz.

Filip Heliasz zaprasza na spacery. Jak się zgłosić?

Pierwszy spacer był w ubiegłym roku, trzeci w marcu tego roku. Dotychczas oglądano Nadodrze i rejon placu Grunwaldzkiego. Chętni zgłaszają się na jego fanpegu, gdzie ogłasza kolejne terminy. Zainteresowanie jest ogromne. 

– Przychodzi 300-400 zgłoszeń (najwięcej z Wrocławia, ale były już osoby z Katowic, Opola czy Oławy) a muszę wybrać 10-15 osób tak, by nie było to klasyfikowane jako zgromadzenie publiczne. W takiej kameralnej grupie zwiedzamy kamienice. Pokazuję te, które znam – dodaje Heliasz. 

Filip lubi obserwować pierwsze reakcje ludzi, gdy wejdą do środka kamienicy, która z zewnątrz nie robi wrażenia, a w środku ma przepiękną klatkę schodową, niezwykłe kafle na ścianach czy cudowne polichromie zdobiące sufity. To, co mówią ludzie, można też wyczytać w komentarzach pod zdjęciami na Facebooku (pisownia oryginalna):

  • Ewa Orszewska: Rewelacja!
  • Kamil ES: Powala na kolana!
  • Maciej Mika: Coś przepięknego, szkoda ze w polski Wrocław nie był w stanie wybudować niczego co chociaż zbliżyłoby się poziomem.
  • Ewa Majkrzak: Piękne uwielbiam takie cuda oglądać.

Kolejny spacer Filip Heliasz organizuje 16 kwietnia. Szczegółów trzeba szukać na fanpage „Wrocław – Inwestycje budowlane”

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl