wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Warsztaty dla firm na Evolutions: Meetup & Showcase

Już 19 i 20 czerwca br. we Wrocławiu spotkają się pasjonaci nowoczesnych technologii, inwestorzy, a także innowatorzy oraz mentorzy. Wszystko to podczas jednego z najważniejszych wydarzeń startupowych w regionie - Evolutions: Meetup & Showcase. W ramach imprezy odbędą się też specjalne warsztaty dla młodych przedsiębiorców.

Reklama

Evolutions: Meetup & Showcase to wydarzenie łączące wymianę doświadczeń, spotkania z ekspertami, konkurs startupowy i networking. Odbędzie się ono już 19 i 20 czerwca br. W ramach imprezy z myślą o młodych firmach pierwszego dnia wydarzenia zaplanowano także specjalnie warsztaty, które odbędą się w Coventry University Wrocław. 

Jeżeli tylko startujecie z własną firmą albo macie pomysł na biznes, nie może was zabraknąć w tym czasie we Wrocławiu. To najważniejsze wydarzenie startupowe we Wrocławiu, ogromna dawka wiedzy i inspiracji od ekspertów z rynku świata startupów i Venture Capital.
Robert Paszkiewicz, VP, Central and Eastern Europe OVHcloud

Nauczą, jak przykuć uwagę klientów

Warsztaty będą poświęcone m.in. skutecznym strategiom marketingowym i sprzedażowym. Nauczą też młodych przedsiębiorców jak przykuć uwagę potencjalnych klientów. Zaproszeni eksperci przyjrzą się badaniom rynku, kanałom dystrybucji i pomogą znaleźć sposoby na wzmocnienie sprzedaży. Doradzą także, jak przygotować startup, aby miał szansę na międzynarodowy sukces.

W planie są także prelekcje na temat skutecznych strategii wejścia na rynek: od koncepcji do realizacji. Są one skierowane do założycieli startupów, specjalistów od marketingu i liderów biznesu. Uczestnicy wspólnie z prowadzącym, Tarkiem Younisem (członek zarządu Kemgo, wcześniej Uber) przyjrzą się rynkowym badaniom, przykuwającym uwagę komunikatom, kanałom dystrybucji i sposobom na wzmocnienie zespołu sprzedaży.

Marka musi być widoczna

Podczas warsztatu “Marketing ABCs for startups” Łukasz Dębski (Social Media Manager, OVHcloud, CEE) i Joanna Parasiewicz (Head of Communication & Marketing, OVHcloud, CEE) opowiedzą o znajdowaniu i budowaniu przewag komunikacyjnych, korzyściach z monitoringu Internetu i analizy konkurencji, analizie słów kluczowych, wyborze domeny oraz tworzeniu i analizie strony. Omówią również proces tworzenia angażujących treści oraz budowanie obecności marki w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram i LinkedIn.

Porozmawiają o skutecznej sprzedaży

Cezary Reszel (Expert Business Developer, Co-founder of HeadHunti, wcześniej Booksy) opowie o dostosowaniu strategii do potrzeb klientów z wykorzystaniem najlepszej metodyki sprzedaży, czyli Solution Sellingu. W trakcie spotkania uczestnicy odkryją również tajniki selektywności w sprzedaży i nauczą się, w jaki sposób identyfikować kluczowe postacie w organizacji klienta. Poznają też, jak różne cele mogą mieć osoby w tej samej firmie oraz jakie ma to znaczenie dla finalnego sukcesu sprzedaży.

Pierwsza część zajęć obejmie teorię i ćwiczenia praktyczne, które pomogą zrozumieć metodologię Solution Selling oraz zastosować ją w praktyce. Natomiast potem zaplanowano pracą nad własnymi projektami z możliwością konsultacji i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

Sposoby na międzynarodową ekspansję

Z kolei podczas warsztatu ‘Skalowanie Globalne’ uczestnicy poznają kluczowe strategie i narzędzia, które pomogą ich inicjatywom osiągnąć sukces na światowym rynku. Marta Zarosa (Business Associate, Bering Waters Ventures), doświadczona przedsiębiorczyni i ekspertka w dziedzinie rozwoju startupów oraz inicjatyw Web3, podzieli się praktycznymi doświadczeniami i wskazówkami budowy międzynarodowego biznesu krok po kroku. 

Warsztaty są zaplanowane na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Praktycy podczas spotkań opowiedzą również, jak przy ograniczonych środkach skutecznie promować młodą firmę.

Dokładne terminy i zapisy na warsztaty są dostępne na stronie wydarzenia. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w tegorocznej edycji Evolutions: Meetup & Showcase mogą już zapoznać się z agendą spotkania.

Organizatorem wydarzenia jest Startup Wroclaw oraz OVHcloud Startup Program.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl