wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Najnowsza edycja Evolutions: Meetup & Showcase
Kliknij, aby powiększyć
Uczestnicy ubiegłorocznej edycji Evolutions: Meetup & Showcase. Startup Wroclaw
Uczestnicy ubiegłorocznej edycji Evolutions: Meetup & Showcase.

Innowatorzy, inwestorzy, a także eksperci technologiczni oraz mentorzy spotkają się we Wrocławiu podczas tegorocznej edycji Evolutions: Meetup & Showcase. To jedno z najważniejszych wydarzeń startupowych w regionie, organizowane przez Startup Wroclaw oraz OVHcloud Startup Program. Tym razem odbędzie się 19 i 20 czerwca br.

Reklama

Evolutions: Meetup & Showcase to unikalne wydarzenie w tym regionie Europy, łączące wymianę doświadczeń, spotkania z ekspertami, konkurs startupowy i energetyczny networking. Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 czerwca 2024 r. w dwóch lokalizacjach - Coventry University Wrocław oraz Kinie Nowe Horyzonty i stanie się okazją do inspirujących spotkań. Stolica Dolnego Śląska po raz kolejny skupi innowatorów, founderów, inwestorów i przedstawicieli świata biznesu.

Przedsięwzięcie z dużym rozmachem

Jak zapowiada Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wrocław, to już kolejny rok, kiedy poszerzana jest formuła wydarzenia.

Tym razem będą to dwa dni z warsztatami pitchingowymi oraz dodatkowymi spotkaniami networkingowymi. Ponadto obecne będą największe gwiazdy sceny startupowej. W planie są też warsztaty i konkurs.
Paulina Muszyńska

Bardzo się cieszymy, że możemy znów współorganizować Evolutions Meetup & Showcase w tak inspirującej formule oraz z atrakcyjnymi wydarzeniami towarzyszącymi. Rozmach przedsięwzięcia, fantastyczni goście i przemyślany program sprawiają, że jest to wydarzenie na startupowej mapie, na którym trzeba być.
Cezary Skarżyński, Startup Program Manager w OVHcloud, CEE

Inspirujące warsztaty z praktykami

W planie wydarzenia są m.in. warsztaty startupowe na poziomie podstawowym i zaawansowanym z praktykami w swoich dziedzinach. Ich celem jest dostarczenie solidnej dawki wiedzy, która wesprze rozwój młodych przedsięwzięć. Swoją obecność na nich potwierdzili m.in. eksperci Movens Capital, Hard2Beat, Being Waters Ventures, Fidiasz EVC, a także Warsaw Equity Group. Podzielą się oni wskazówkami, w jaki sposób przygotować startup do międzynarodowego sukcesu, do fundraisingu i do skalowania, a także jak przekonać inwestora do swojego projektu. Opowiedzą także jak przy ograniczonych środkach skutecznie promować młodą firmę i wykorzystywać potencjał social media.

Wiedza i kontakty na wagę złota

Jak twierdzą organizatorzy możliwość nawiązania wartościowych relacji oraz merytoryka imprezy to dwa najczęściej podkreślane przez dotychczasowych uczestników wyróżniki tego wydarzenia.

Jak twierdzi Maciej Nikodem, CTO Unitem Mower, w trakcie Evolutions 2023 przedstawiciele jego firmy wzięli udział zarówno w warsztatach, konferencji, jak i konkursie startupów.

Warsztaty pozwoliły nam szerzej otworzyć oczy na możliwości i działania jakie możemy podjąć w obszarze naszego rozwiązania. Natomiast kontakty z prowadzącymi warsztaty czy jury konkursowym dostarczają informację zwrotną popartą szerokim doświadczeniem i wiedzą.
Maciej Nikodem

Dla Macieja Nikodema  nie mniej istotne są kontakty z innymi uczestnikami - początkującymi przedsiębiorcami, studentami i osobami z dużym bagażem doświadczeń, pracującymi w różnych obszarach i branżach.

Dzięki tym kontaktom często łatwiej znaleźć rozwiązanie, a dodatkowo można wyjść ze swojej "bańki", dostrzec i poznać to co znajduje się poza nią.
Maciej Nikodem

Zapisy oraz szczegóły spotkań pojawią się wkrótce na stronie wydarzenia.

Do wygrania pieniądze i wejściówki na ważne wydarzenia

Nieodłącznym elementem Evolutions: Meetup & Showcase jest konkurs, w którym swoje dokonania zaprezentuje sześć spółek. Będą one walczyć o nagrody pieniężne i wejściówki na najważniejsze europejskie wydarzenia technologiczne.

Jak twierdzi Maria Kivachuk, Marketing Specialist & UX/UI Designer zwycięskiego BioCam,

sukces w konkursie Evolutions: Meetup & Showcase 2023 otworzył przed jej firmą wiele drzwi i zapewnił nie tylko prestiż, ale także konkretne wsparcie dla rozwoju BioCam.

Nagrody, którymi zostaliśmy uhonorowani, umożliwiły dalszy rozwój technologii zdalnej endoskopii kapsułkowej oraz wzmocniły naszą pozycję w branży. Nasza wygrana była nie tylko wyróżnieniem, ale również impulsem do dalszego rozwoju i innowacji.
Maria Kivachuk

Sam udział w wydarzeniu był dla nas początkiem świetnej współpracy ze Startup Wrocław, która przekłada się na bardzo realne korzyści.
Adrian Podgórny, COO Green Sequest

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w tegorocznej edycji Evolutions: Meetup & Showcase mogą już zapoznać się z agendą spotkania.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl