wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Warsztaty dla tych, co idą po biznesowy sukces. Trwa Evolutions: Meetup & Showcase

We Wrocławiu rozpoczął się największy event startupowy w regionie - Evolutions: Meetup & Showcase. To dwudniowe wydarzenie łączące innowatorów, inwestorów, ekspertów technologicznych i mentorów, rozpoczęło się od warsztatów, podczas których młodzi przedsiębiorcy mogli poznać najlepsze praktyki w zakresie budowania przewag komunikacyjnych, analizy rynku oraz tworzenia angażujących treści.

Reklama

Evolutions: Meetup & Showcase to wydarzenie łączące wymianę doświadczeń, spotkania z ekspertami, konkurs startupowy i energetyczny networking. Rozpoczęło się w środę, 19 czerwca, specjalnymi warsztatami startupowymi dla młodych przedsiębiorców, które odbyły się we wrocławskiej siedzibie Coventry University. Poprowadzili je eksperci z różnych dziedzin, w tym specjaliści od mediów społecznościowych, komunikacji, finansów czy analizy rynku. Podzielili się oni wskazówkami, w jaki sposób przygotować startup do międzynarodowego sukcesu, do fundraisingu i do skalowania, a także jak przekonać inwestora do swojego projektu. Opowiedzieli także jak przy ograniczonych środkach skutecznie promować młodą firmę oraz wykorzystywać potencjał social media.

Sztuczna inteligencja nie taka straszna

Marek Malinowski, Innovation and Tooling Manager, EY Technology, poprowadził warsztat dotyczący wykorzystania nauczania maszynowego w praktyce - zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Mam nadzieję, że udało mi się pokazać, że próg wejścia do sztucznej inteligencji i nauczania maszynowego jest niski oraz że nie jest to wiedza zarezerwowana tylko dla absolwentów matematyki czy fizyki. Mój warsztat jest historią mnie jako ojca i mojej 8-letniej córki, która stworzyła swój model rozpoznawania kucyków Pony. Zatem skoro tak małe dziecko jest w stanie to zrobić, to uczestnicy warsztatów również.
Marek Malinowski

Potrzebna odwaga i pokora

Z kolei Mateusz Klupczyński, co-founder i CEO Publink, rozmawiał z uczestnikami prowadzonych przez siebie warsztatów o tym, że można sprzedać coś, co w opinii większości nie jest produktem, jednak jeśli komuś rozwiązuje problem, to przynosi faktyczną wartość. Mowa była też o krzywej uczenia się i podróży przedsiębiorcy od jego początków do teraźniejszości.

Mam nadzieję, że uczestnicy moich zajęć nauczą się szybciej wychodzić do ludzi, testować swoje pomysły i nie będą się ich wstydzić. Liczę również, że w swojej działalności będą mieli trochę odwagi i dużo pokory, bo jej brak zwodzi.
Mateusz Klupczyński

Gra, która uczy zarządzać finansami startupu

Natomiast Sławek Borkowski, dyrektor inwestycyjny funduszu Fidiasz, niezależny doradca pracujący ze startupami, przeprowadził na prowadzonych przez siebie warsztatach symulację finansową, która uczy młodych przedsiębiorców jak zarządzać finansami w startupie.

To była gra, więc mieliśmy trochę rywalizacji i emocji. Wszystkie grupy zarobiły pieniądze, co zdarzyło mi się po raz pierwszy. Nauczyli się jak używać operacyjnego modelu finansowego w zarządzaniu firmą. Dowiedzieli się też, czy warto prowadzić firmę agresywnie czy ostrożnie i jakie to niesie konsekwencje. Mowa była też o zależnościach między tym, ile pieniędzy posiadamy na koncie, jakich klientów mamy, jakie stosujemy marże i ile udziałów oddajemy inwestorom. Myślę, że przy okazji wszyscy dobrze się bawili.
Sławek Borkowski

Połączenie networkingu z merytoryką startupową

Jak twierdzi dr Jacek Lewandowski, dyrektor kampusu Coventry University we Wrocławiu, warsztaty organizowane w ramach Evolutions: Meetup & Showcase to bardzo fajne, edukacyjnie istotne wydarzenie, będące połączeniem networkingu z merytoryką startupową.

Tym razem byłem uczestnikiem warsztatów, podczas których odbyła się bardzo ciekawa gra symulacyjna dotycząca finansów w startupie. Pozwoliła otworzyć oczy w kwestii podejmowanej strategii w zależności od tego czy stawiamy na klienta premium czy basic. Można też było się dowiedzieć jak planować strategie biznesowe pod kątem tego, żeby startup utrzymał się na rynku i osiągnął sukces.
dr Jacek Lewandowski

Warsztaty nie tylko dla IT

Z kolei Magdalena Bielawska, właścicielka firmy Adsetterka, brała udział w warsztacie na temat podatków w jednoosobowej działalności gospodarczej i spółce.

Choć dotyczyło to głównie IT, a ja akurat działam w branży marketingowej, to dowiedziałam się wielu ciekawych dla mnie rzeczy m.in. jakie są formy opodatkowania czy jakie benefity można dać pracownikom zatrudnionym na b2b. To był bardzo ciekawy warsztat, który polecam każdemu.
Magdalena Bielawska

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl