wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Firma Bike Idea produkuje we Wrocławiu elektryczne rowery cargo. Służą kurierom i rodzinom z dziećmi

Mateusz Lubański,
Elektryczne rowery cargo mogą służyć przewożeniu między innymi paczek czy dostaw jedzenia urvis.bike
Elektryczne rowery cargo mogą służyć przewożeniu między innymi paczek czy dostaw jedzenia

Elektryczne rowery towarowe, które mogą przewieźć paczkę, dostawę jedzenia, a nawet dziecko. Wrocławska firma Bike Idea produkuje wyjątkowe jednoślady, które cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech czy Francji. Do końca 2022 roku w ramach projektu urvis.bike powstanie kilkadziesiąt takich pojazdów.

Reklama

Prototyp roweru cargo powstał w marcu 2021 roku. Pierwszy egzemplarz został zaprezentowany w grudniu. Elektryczne rowery miały korzystnie wpłynąć na logistykę w mieście, pozwalając zaoszczędzić pieniądze, czas i jednocześnie zadbać o ekologię.

Rower powstaje w całości w Polsce. Najpierw do Wrocławia przyjeżdża gotowa, zespawana i pomalowana rama, później zespół Bike Idea składa konstrukcję w całość. Gotowe rowery trafiają nie tylko do innych pozostałych polskich miast, ale również do innych krajów.

Zapotrzebowanie jest duże, chociaż nie tylko w Polsce. Okazuje się, że większość firm i osób, które się do nas zgłaszają, pochodzi z Niemiec i Francji. Tam boom na rowery cargo zaczął się już kilka lat temu.
Paweł Raja, CEO & założyciel Urvis Bike

Popyt nie tylko wśród kurierów i dostawców

Pomysłodawcy projektu nie mają wątpliwości, że napęd elektryczny jest w stanie bardzo odciążyć kierującego. Tym bardziej, że docelowo pojazd ma służyć przewożeniu paczek czy bagażu. Ale nie tylko!

Zakładaliśmy, że ten rower znajdzie zastosowanie w branżach typowo kurierskich czy gastronomicznych - tam, gdzie trzeba dostarczyć paczki i jedzenie. Okazało się, że jest zupełnie inaczej i zwrócił się do nas inny rodzaj klienta. Są to klienci indywidualni, czyli rodziny, które chcą przewozić dzieci.
Paweł Raja, CEO & założyciel Urvis Bike

Firma Bike Idea prowadzi obecnie prace związane z powstaniem ramion, skrzyni czy budki, które mają ułatwić transport najmłodszych.

Niebawem powstanie kilkadziesiąt rowerów

Produkowany we Wrocławiu rower cargo waży 51 kg i ma 271 cm długości. Udźwig – wraz z masą roweru i kierującym – to 200 kg. Zdaniem autorów, dość duże gabaryty nie są odczuwalne właśnie dzięki napędowi elektrycznemu. Jednorazowe ładowanie baterii wystarczy na około 80 km, a jego koszt nie przekracza złotówki.

Trzyosobowa załoga Bike Idea wyprodukowała już 10 rowerów. Kolejnych 10 powstanie do końca lipca, a jeszcze w 2022 roku do użytku ma zostać oddanych 50 elektrycznych jednośladów.

Koszt roweru to 19 tys. zł netto. Można go jednak również wynająć w usłudze abonamentowej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl