wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Działki budowlane na sprzedaż we Wrocławiu
Działki budowlane na sprzedaż we Wrocławiu

fot. ilustracyjne

Stabłowice, Maślice, Brochów – m.in. na tych wrocławskich osiedlach gmina Wrocław szuka chętnych na zakup działek budowlanych pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną. Grunty sprzedaje też Agencja Nieruchomości Rolnych.

Reklama

Gdzie i co sprzedaje gmina Wrocław – działki budowlane i nie tylko

Działki budowlane jednorodzinne i wielorodzinne można kupić bezpośrednio od gminy Wrocław. Wykaz aktualnych propozycji i zasady sprzedaży znajdują się na miejskiej stronie Giełdy Nieruchomości. Obecnie gmina Wrocław najwięcej nieruchomości pod zabudowę ma na osiedlach: Stabłowice, Brochów, Maślice, Złotniki i Nowe Żerniki. Ceny wywoławcze działek pod zabudowę mieszkaniową w zachodniej i północnej części miasta kształtują się na poziomie 200-300 zł za mkw. Niemal dwa razy więcej trzeba zapłacić za działki na Krzykach czy Oporowie. Na internetowych stronach miejskiej Giełdy Nieruchomości są też nieruchomości przeznaczone pod działalność usługową, magazynową czy produkcyjną oraz lokale mieszkalne i usługowe.

Zobacz – Mieszkania gminy Wrocław na sprzedaż [MAPA] Zobacz - Lokale użytkowe gminy Wrocław na sprzedaż [MAPA]

Grunty Agencji Nieruchomości Rolnych

Zdaniem przedstawicieli ANR w 2016 r. zapowiada się spory ruch na wrocławskim rynku nieruchomości.

– Wszystko za sprawą ciekawych propozycji znajdujących się w zasobie wrocławskiego oddziału ANR. Przedstawiamy te, które najpewniej wzbudzą najwięcej emocji wśród kupujących. Wszystko dlatego, że to ziemia w najciekawszych miejscach we Wrocławiu, które doceniają inwestorzy – informują przedstawiciele ANR.

Stabłowice

ANR będzie szukał chętnego za zakup działek niedaleko ul. Kosmonautów, na osiedlu Stabłowice. To kilka atrakcyjnych parceli, na których można wybudować osiedla mieszkaniowe. Cena za grunt nie została jeszcze ustalona. Ale wiadomo, że przetarg powinien zostać ogłoszony po wakacjach.

Żerniki

Na tym osiedlu na sprzedaż wystawionych jest blisko 118 hektarów ziemi. Teren przeznaczony jest pod różne usługi, w mniejszej części pod tereny mieszkaniowe i zieleń. Cena nie została jeszcze ustalona. Przetargu można spodziewać się już na wiosnę.

Leśnica

Osiedle domków jednorodzinnych może powstać w okolicy ulicy Dolnobrzeskiej w Leśnicy. Atutem tej działki jest na pewno spokojna okolica. W sąsiedztwie znajduje się zieleń i kameralne osiedla. Przetarg: wiosną tego roku. ANR ma też na sprzedaż działki o łącznej powierzchni 16 hektarów, które leżą tuż obok linii kolejowej. Tam można wybudować osiedla jednorodzinne. Przetarg odbędzie się jesienią.

Marszowice

Prawie 7 milionów złotych będzie kosztować ziemia w Marszowicach. To peryferie naszego miasta. Oferowane działki leżą w północno-zachodniej części Wrocławia.

Wojszyce

Przy ul. Smardzowskiej, do sprzedaży wystawione będą kolejne grunty. To w sumie kilka działek, które również można przeznaczyć na zabudowę mieszkaniową. Przetarg w połowie tego roku. W tym roku można się też spodziewać przetargów na trzy kolejne działki z Wojszyc. Parcele znajdują się w okolicy ul. Gałczyńskiego. Tam miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę osiedla domów wielorodzinnych.

Oporów

Ciekawą propozycją są również działki na Oporowie. Nieruchomość przylega do ulicy ks. Jana Dzierżonia. Na Oporowie mogą powstać osiedla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Planowany termin sprzedaży: II kwartał tego roku. Niedaleko, bo przy ul. Kwiatkowskiego, na sprzedaż wystawiona będzie ziemia, na której można wybudować biura i zakłady produkcyjne. Przetarg na 0,3 hektara tej nieruchomości zaplanowano na jesień tego roku. Okolice ul. Kwiatkowskiego to świetne miejsce na biznes.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl