wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Międzynarodowy Planit ma pracę dla Ukraińców i Polaków w branży budowlanej
Pracownicy Planit w Charkowie, zdjęcie sprzed ataku Rosji na Ukrainę Planit
Pracownicy Planit w Charkowie, zdjęcie sprzed ataku Rosji na Ukrainę

Zajmują się doradztwem architektonicznym i są specjalistami w branży budowlanej, ale teraz pomagają Ukraińcom – międzynarodowa firma Planit, która ma biuro w CitySpace we Wrocławiu rozwija się i oferuje pracę dla Polaków i Ukraińców.

Reklama

Planit firma międzynarodowa: branża budowlana

Planit to firma o międzynarodowym zasięgu zajmująca się doradztwem architektonicznym. Optymalizują procesy budowlane, przewidują ryzyko, wdrażają własne metody pracy i finalnie przyspieszają budowę oraz pozwalają zaoszczędzić pieniądze.

Planit Wrocław oferty pracy. Praca dla Ukraińców i Polaków

Specjaliści Planit pracują w biurach w Polsce, w Ukrainie i USA. We Wrocławiu działają od 2019 r. w biurowcu CitySpace, gdzie na 370 mkw. mają 37 stanowisk pracy. Planit rekrutuje i szuka pracowników, mają pracę dla Ukraińców i Polaków.

– Obecnie w naszym biurze we Wrocławiu pracują 22 osoby, które są odpowiedzialne m.in. za jakość usług i komunikację z partnerami. Cały czas też się rozwijamy i aktualnie poszukujemy nowych członków zespołu na takie stanowiska, jak inżynier budowlany, administrator projektu oraz lider projektu z doświadczeniem w budownictwie – Oleg Demydenko, dyrektor generalny Planit.

Planit wybrał Wrocław i CitySpace, gdyż ze względu na sytuację panującą w Ukrainie firma potrzebowała sprawdzonego biura w Polsce, w dobrej lokalizacji i z szybkim terminem najmu.

– Od początku podobała nam się lokalizacja CitySpace we Wrocławiu. W 2019 roku Planit szukał biura ze względu na kolejną eskalację stosunków rosyjsko-ukraińskich. Wtedy na Ukrainie na jakiś czas wprowadzono stan wyjątkowy. Po jego zakończeniu otworzyliśmy biuro we Wrocławiu – podkreśla Oleg Demydenko.

Planit wspiera Ukraińców: pracowników i studentów

Planit stawia mocno na rozwój i nie ogranicza się wyłącznie do Wrocławia. W Polsce swoje biuro ma również w Lublinie. Firma chce otwierać kolejne oddziały. Obecnie jednak skupia się na wspieraniu swoich specjalistów w Ukrainie. Do 24 lutego Planit pracował w Charkowie, Dnieprze i Lwowie. Po agresji wojsk rosyjskich Planit utrzymało swoje biura we Lwowie i Mukaczewie.

– Obecnie największe biuro firmy znajduje się we Lwowie. Niektórzy pracownicy pracują w trybie zdecentralizowanym z różnych miast na zachodzie kraju. Nasze dotychczasowe biura w Dnieprze i Charkowie są obecnie puste. Na szczęście to w Charkowie nadal jest nietknięte przez rakiety i pociski. Aktualnie jesteśmy w trakcie ewakuacji stamtąd naszego sprzętu – mówi Oleg Demydenko.

Planit Buildit Ukraine: relokacja pracowników z Ukrainy

Planit od 7 lat, dzięki swojej organizacji non-profit – Buildit Ukraine, koncentruje się na doskonaleniu systemu kształcenia zawodowego w sektorze AEC (architektura, inżynieria, budownictwo) poprzez upowszechnianie i wdrażanie nowoczesnych technologii informacyjnych.

Obecnie jednak firma skupia się przede wszystkim na pomocy rodzinom swoich pracowników oraz studentom z Ukrainy. Pomaga w ewakuacji pracowników i ich rodzin, wspiera przy wynajęciu mieszkania, załatwieniu formalności prawnych, uzyskaniu dostępu do opieki zdrowotnej, a także dostarcza najbardziej potrzebującym artykuły pierwszej potrzeby.

Działania obejmują również ukraińskich studentów, którzy musieli opuścić swój kraj i wyjechać do krajów Unii Europejskiej. Buildit Ukraine pomaga im ubiegać się o przyjęcie na uniwersytety, uzyskać stypendia i znaleźć pracę.

Planit/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl