www.wroclaw.pl

  BSH zachęca do szczepień

  BSH rozpoczyna akcję „Podwijamy rękaw” i promuje ideę szczepień przeciw Covid-19 wśród pracowników. Zarząd firmy i pracownicy zachęcają kolegów i koleżanki z pracy do szczepienia. Koncern jako jeden z pierwszych zadeklarował chęć organizowania punktów szczepień w zakładzie pracy.

  Fot. BSH

  W tej akcji chodzi o pokazanie pracownikom korzyści, jakie dają szczepienia, a tym samym przekonanie ich, że to jedyna możliwość powrotu do normalności.

  Zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich są najważniejsze. Odpowiedzialna postawa każdego z naszych pracowników przyczyniła się do tego, że BSH udało się jak dotąd dobrze przetrwać pandemię. W naszych rękach jest dalsze skuteczne radzenie sobie z jej wyzwaniami i w konsekwencji jej pokonanie. Dlatego poprzez kampanię #PodwijamyRękaw zachęcamy do szczepień, które mogą przyśpieszyć powrót do normalności, za którą wszyscy tęsknimy.

  Konrad Pokutycki, prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

  W ramach kampanii firma przygotowała materiały informacyjne uświadamiające, że szczepienia są kluczem do ochrony zdrowia rodzin oraz powrotu do życia sprzed pandemii. BSH podkreśla, że kampania ma charakter informacyjny, a decyzja o zaszczepieniu jest dobrowolna.

  Szczepienia w zakładach pracy

  BSH jako jedna z pierwszych firmy zadeklarowała chęć organizowania punktów szczepień w zakładzie pracy. – Ponieważ zainteresowanie programem szczepień było duże wśród pracowników, zdecydowaliśmy się zgłosić naszą firmę do Narodowego Programu Szczepień – mówi prezes Konrad Pokutycki.

  Jak przeprowadzić szczepienie przeciwko COVID-19 w zakładzie pracy, gdzie znaleźć placówkę medyczną, która to zrobi, kto może być zaszczepiony i czy szczepienie obejmuje także zatrudnionych cudzoziemców – to tylko niektóre z pytań jakie mają pracodawcy w związku z możliwością szczepień w zakładach pracy. Portal www.wroclaw.pl przygotował poradnik, w którym zebraliśmy szczegółowe pytania i odpowiedzi dotyczące szczepień w zakładach pracy.

  BSH Wrocław dla lokalnej społeczności

  Zachęcanie pracowników do szczepień przeciwko Covid-19 to tylko jeden z przykładów działań firmy na rzecz lokalnej społeczności. Kilkadziesiąt osób, które na co dzień produkują piekarniki i lodówki marek Bosch i Siemens we wrocławskich fabrykach BSH przy ulicy Żmigrodzkiej do końca kwietnia 2021 r. zdobyło 20 tys. zł na charytatywny cel. W ten sposób pracownicy BSH Wrocław pomagają Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams – to uprawianie sportu z dziećmi niepełnosprawnymi.

  BSH Wrocław, Polska, świat

  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk.

  • W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych.
  • BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu polska myśl techniczna ma swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań zawiązanych z Internetem.

  BSH Home Applianes Group została utworzona w 1967 roku wspólnie przez Robert Bosch GmbH (Stuttgart) oraz Siemens AG (Monachium). Od stycznia 2015 roku w całości należy do Grupy Bosch. W ciągu swojej półwiecznej historii z niemieckiego, lokalnego eksportera stała się drugim największym producentem AGD na świecie.

  Z osiągniętym w 2020 r. łącznym obrotem o wartości około 13,9 miliarda euro i zatrudnieniem 60 000 pracowników, BSH jest europejskim liderem w branży AGD. Portfolio BSH obejmuje jedenaście znanych marek, m.in. Bosch, Siemens, Gaggenau i Neff, a także markę ekosystemu Home Connect. BSH produkuje swoje urządzenia w 38 fabrykach i jest obecna w 50 krajach, m.in. w Polsce.

  BSH/jr