wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. BSH zachęca do szczepień
BSH zachęca do szczepień BSH

BSH rozpoczyna akcję „Podwijamy rękaw” i promuje ideę szczepień przeciw Covid-19 wśród pracowników. Zarząd firmy i pracownicy zachęcają kolegów i koleżanki z pracy do szczepienia. Koncern jako jeden z pierwszych zadeklarował chęć organizowania punktów szczepień w zakładzie pracy.

W tej akcji chodzi o pokazanie pracownikom korzyści, jakie dają szczepienia, a tym samym przekonanie ich, że to jedyna możliwość powrotu do normalności.

Zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich są najważniejsze. Odpowiedzialna postawa każdego z naszych pracowników przyczyniła się do tego, że BSH udało się jak dotąd dobrze przetrwać pandemię. W naszych rękach jest dalsze skuteczne radzenie sobie z jej wyzwaniami i w konsekwencji jej pokonanie. Dlatego poprzez kampanię #PodwijamyRękaw zachęcamy do szczepień, które mogą przyśpieszyć powrót do normalności, za którą wszyscy tęsknimy.

Konrad Pokutycki, prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

W ramach kampanii firma przygotowała materiały informacyjne uświadamiające, że szczepienia są kluczem do ochrony zdrowia rodzin oraz powrotu do życia sprzed pandemii. BSH podkreśla, że kampania ma charakter informacyjny, a decyzja o zaszczepieniu jest dobrowolna.

Szczepienia w zakładach pracy

BSH jako jedna z pierwszych firmy zadeklarowała chęć organizowania punktów szczepień w zakładzie pracy. – Ponieważ zainteresowanie programem szczepień było duże wśród pracowników, zdecydowaliśmy się zgłosić naszą firmę do Narodowego Programu Szczepień – mówi prezes Konrad Pokutycki.

Jak przeprowadzić szczepienie przeciwko COVID-19 w zakładzie pracy, gdzie znaleźć placówkę medyczną, która to zrobi, kto może być zaszczepiony i czy szczepienie obejmuje także zatrudnionych cudzoziemców – to tylko niektóre z pytań jakie mają pracodawcy w związku z możliwością szczepień w zakładach pracy. Portal www.wroclaw.pl przygotował poradnik, w którym zebraliśmy szczegółowe pytania i odpowiedzi dotyczące szczepień w zakładach pracy.

BSH Wrocław dla lokalnej społeczności

Zachęcanie pracowników do szczepień przeciwko Covid-19 to tylko jeden z przykładów działań firmy na rzecz lokalnej społeczności. Kilkadziesiąt osób, które na co dzień produkują piekarniki i lodówki marek Bosch i Siemens we wrocławskich fabrykach BSH przy ulicy Żmigrodzkiej do końca kwietnia 2021 r. zdobyło 20 tys. zł na charytatywny cel. W ten sposób pracownicy BSH Wrocław pomagają Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams – to uprawianie sportu z dziećmi niepełnosprawnymi.

BSH Wrocław, Polska, świat

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk.

  • W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych.
  • BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu polska myśl techniczna ma swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań zawiązanych z Internetem.

BSH Home Applianes Group została utworzona w 1967 roku wspólnie przez Robert Bosch GmbH (Stuttgart) oraz Siemens AG (Monachium). Od stycznia 2015 roku w całości należy do Grupy Bosch. W ciągu swojej półwiecznej historii z niemieckiego, lokalnego eksportera stała się drugim największym producentem AGD na świecie.

Z osiągniętym w 2020 r. łącznym obrotem o wartości około 13,9 miliarda euro i zatrudnieniem 60 000 pracowników, BSH jest europejskim liderem w branży AGD. Portfolio BSH obejmuje jedenaście znanych marek, m.in. Bosch, Siemens, Gaggenau i Neff, a także markę ekosystemu Home Connect. BSH produkuje swoje urządzenia w 38 fabrykach i jest obecna w 50 krajach, m.in. w Polsce.

BSH/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl