wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pracownicy BSH robią kilometry dla Fundacji Fizjotriterapia
zdjęcie ilustracyjne BSH
zdjęcie ilustracyjne

Pracownicy BSH we Wrocławiu biegają, jeżdżą na rowerze i rolkach dla wrocławskiej Fundacji Fizjotriterapia, która pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami. Każdy pokonany przez nich kilometr jest przeliczany na konkretne finansowe wsparcie.

Kilkadziesiąt osób, które na co dzień produkują piekarniki i lodówki marek Bosch i Siemens we wrocławskich fabrykach BSH przy ulicy Żmigrodzkiej, chce do końca kwietnia zdobyć 20 tys. zł na charytatywny cel. W ten sposób pracownicy BSH Wrocław pomagają Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams – to uprawianie sportu z dziećmi niepełnosprawnymi.

Fundacja Fizjotriterapia Follow Your Dreams

Koncern BSH stawia na społeczną odpowiedzialność i biznesu (CSR) i integrację pracowników. Tym razem firmie udało się połączyć te dwa cele w jednej akcji „I Ty możesz zostać sportowcem roku”.

Przyjście wiosny to doskonały moment, żeby zatroszczyć się o własną kondycję. Pracownikom BSH każdy pokonany kilometr nie tylko poprawia samopoczucie i formę. To również pomoc dla podopiecznych Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams. Ta pozarządowa organizacja pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami i ich rodzicom w uprawianiu sportu. Rehabilitacja, na którą stawia, dotyczy nie tylko ciała. Sportowa rywalizacja i współpraca to dla najmłodszych źródło radości i zastrzyk wiary w siebie.

Daniel Goszczyński, biuro prasowe BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

BSH Wrocław produkuje i pomaga

BSH od lat wspiera organizacje charytatywne w ramach swojego programu CSR. Spółka skupia się przede wszystkim na współpracy z ośrodkami pomocy dzieciom, placówkami niosącymi wsparcie osobom z niepełnosprawnościami, a także organizacjami przyczyniającymi się do rozwoju zainteresowań sportowych wśród młodzieży.

We Wrocławiu stałym beneficjentem firmy jest Fundacja Tobiaszki. BSH wspiera też inicjatywy wolontariatu pracowniczego w ramach programu „Pomagamy Pomysłami”. Pomoc trafia do miejsc wskazanych przez samych pracowników, którzy angażują się w wolontariat.

BSH – Wrocław, Polska, świat

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk.

  • W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych.
  • Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy.
  • BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu polska myśl techniczna ma swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań zawiązanych z Internetem.
  • Z osiągniętym w 2020 r. łącznym obrotem o wartości około 13,9 miliarda euro i zatrudnieniem 60 000 pracowników, BSH jest europejskim liderem w branży AGD.
  • BSH produkuje swoje urządzenia w 38 fabrykach i jest obecna w 50 krajach, m.in. w Polsce.

BSH/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl