wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Czyli miasto w pionie

Reklama

Powstające przy Poczcie Głównej, OVO Wrocław jest przedstawicielem tzw. blobitektury, architektonicznego nurtu inspirującego się obłymi formami. - Projektując OVO, staraliśmy się postawić most pomiędzy przeszłością a przyszłością oraz uszanować kontekst otoczenia, czyli zastanej architektury. Planowaliśmy połączyć także wiele funkcji w jednym budynku, co było niezwykle skomplikowane – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław. – Zrobiliśmy to warstwami, przy czym każda z nich pełni swoją rolę. Kształt budynku był efektem łączenia tych funkcji. Powstało wertykalne, luksusowe miasto.

OVO Wrocław – zdaniem architektów projektujących kompleks - łączy w sobie wiele aspektów miejskiego życia i spełnia wszystkie potrzeby mieszkańca, bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz.

Hilton to podstawa

Podstawą, na której wszystko się opiera, jest pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. Luksusowego hotelu tej znanej na świecie sieci brakowało we Wrocławiu. W OVO z jego usług będą korzystali nie tylko przyjezdni goście, ale także właściciele apartamentów i biur. Na parterze znajdzie się recepcja i lobby Hiltona. Hotelowe pokoje zostały usytuowane na pierwszym i drugim piętrze.

Trzecie piętro zarezerwowane jest dla biur. Większość z nich o powierzchni ok. 100 m kw., ale istnieje możliwość zaprojektowania wnętrza na potrzeby firmy – według pomysłu właściciela biura. Właściciele i ich klienci mogą korzystać ze wszystkiego, co oferuje OVO Wrocław.

Podobnie mieszkańcy apartamentów na czwartym i piątym piętrze, a także właściciele penthouse’ów na piętrze szóstym. Apartamenty będą wyższe niż typowe mieszkania – od 2,85 do nawet 3 m – a każdy z nich będzie miał wyjście na taras. W sumie luksusowych mieszkań w OVO Wrocław zaplanowano 168.

Spojrzeć na całość

Jedziemy windą i mijamy hotel, później biura i wreszcie apartamenty. To najważniejsze elementy OVO Wrocław, ale nie wszystkie. Pod ziemią znajdują się jeszcze dwa poziomy. To miejsce na parking, salę balową i kasyno. Pozostaje jeszcze duża przestrzeń na parterze. Oprócz lobby i restauracji Hiltona, znajdzie się tutaj centrum fitness z basenem, kawiarnie, sklepy i lokale usługowe. Ważną częścią będzie też zielone patio – miejsce spotkań zarówno towarzyskich, jak i kulturalnych czy biznesowych.

- Spójrzmy na te odrębne elementy jak na całość. Wiele funkcji zamknięte w jednej bryle, a w dodatku współgrające ze sobą. Wszystko przemyślane i spójne – mówi Asaf Gottesman.

Dzięki temu nie trzeba wychodzić poza OVO Wrocław. Wszystko jest na miejscu. Do centrum fitness z basenem można zjechać w klapkach. Do kawiarni zejść w papciach. Zakupy zrobić w sklepie lub zamówić je przez concierge’a. Przeczytać gazetę na zielonym patio. Umowę podpisać w restauracji lub sali konferencyjnej.

Właściciele biur i apartamentów mogą korzystać z usług Hiltona. Bez problemu zamówią pranie, prasowanie, sprzątanie czy jedzenie. Ponadto dosłownie o wszystko zadba concierge pracujący 24h/dobę, realizując nawet nietypowe zlecenia.

– Co więcej, odeszliśmy od koncepcji biurowca i stworzyliśmy otwarty dla wszystkich budynek – dodaje Asaf Gottesman. Do OVO można przyjść z zewnątrz, spotkać się ze znajomymi czy klientami, skorzystać z usług OVO. - Kiedy zsumujemy wszystkie elementy, otrzymamy piękne miejsce do życia, i to w samym centrum miasta – mówi Asaf Gottesman. – OVO przedefiniuje Wrocław i stanie się jego wizytówką.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl