wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

wizualizacja: inwestor

Na mapie Wrocławia już wkrótce pojawi się kolejny budynek, z którego będzie można podziwiać rozległą panoramę miasta.

Reklama

Za dwa lata przy ul. Walońskiej na Przedmieściu Oławskim, nad samą Odrą powstaną dwa nowe budynki apartamentowe : 17– oraz 9– kondygnacyjny. Jak obiecuje inwestor, z wyższych pięter od strony rzeki Odry i Oławy będzie się rozciągał niezwykły, rozległy widok na Wrocław. Przy okazji budowy, w tym miejscu zostanie przeprowadzony także kolejny etap rewitalizacji nabrzeża Oławy.  

Projekt architektoniczny obu budynków przygotowała pracownia projektowa Maćków, w oparciu o koncepcję opracowaną przez paryskiego architekta odpowiedzialnego m.in. za projekt OVO Wrocław.

– Zależało nam na tym, aby budynki Angel River wyróżniały się śmiałą, ale także ponadczasową architekturą – mówi Ron Ben Shahar z Angel Poland Group.- To nasza kolejna wrocławska inwestycja po ostatnio zrealizowanych OVO Wrocław i Angel Care.  – Realizując Angel River przeprowadzimy również rewitalizację kolejnej części nabrzeża, tworząc nową jakość przestrzeni miejskiej. Atutem Angel River na pewno jest lokalizacja. To najbardziej malownicze miejsce w bezpośredniej bliskości centrum Wrocławia.

Budynki Angel River będą zlokalizowane kilkanaście minut spacerem do wrocławskiego Rynku oraz pl. Grunwaldzkiego. Jednocześnie tu zaczynają się tereny zielone i rekreacyjne, rozciągające się w ramionach Odry i Oławy do Niskich Łąk i Lasu Rakowieckiego.

W Angel River powstanie około 340 mieszkań o powierzchni od 24 do 118 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów. Największe powstaną w części od strony rzeki oraz w wieży.

Start budowy zaplanowano na przełom czerwca i lipca 2016 roku, a oddanie apartamentów przewidziane jest w trzecim kwartale 2018 roku.

Projekt przewiduje wiele rozwiązań ekologicznych, w tym stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz funkcjonalne rowerownie. W apartamentowcu powstanie również ogólnodostępna strefa fitness i SPA, a mieszkańcy mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia, np. wydzieloną salę spotkań przy reprezentacyjnej recepcji, dostęp do bezprzewodowego internetu w wybranych częściach wspólnych, salę zabaw dla dzieci czy zielone patio.

Angel River to inwestycja grupy deweloperskiej Angel Poland Group, która zrealizowała w Polsce takie przedsięwzięcia jak Angel Wawel, Angel City i Angel Plaza w Krakowie, a także The Granary Hotel, OVO, Angel Wings i Angel Care we Wrocławiu.

Zmiany na Przedmieściu Oławskim

Miejski program rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego trwa od 3 lat – czytaj Przedmieście Oławskie. W październiku 2015 r. miasto poinformowało, o planach dotyczących rzeki Oławy. Zaledwie 50 metrów od pełnej samochodów ul. Traugutta można zobaczyć gatunki flory i fauny, których nikt by się nie spodziewał w centrum wielotysięcznego miasta, m.in. czaple, łabędzie, bobry i żółwie wodne.

Rewitalizacja nabrzeży Oławy na Przedmieściu Oławskim – jeden ze sztandarowych projektów Wrocławia

W planach są m.in. tereny rekreacyjne, łąki, miejsca do biegania, jazdy rowerem i spacerów. Pomosty nad wodą i punkty widokowe. Rzeka ma być miejscem rekreacji ale i poznawania przyrody. Myśli się o ścieżkach edukacyjnych dla uczniów. Czytaj więcej o planach miasta dotyczących – Rewitalizacji nabrzeży Oławy na Przedmieściu Oławskim.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl