wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. ZUS wrócił na Reymonta. Remont kosztował 15 mln złotych. Zobaczcie co zrobiono
Na zdjęciu widać budynek ZUS przy ul. Reymonta ZUS
Na zdjęciu widać budynek ZUS przy ul. Reymonta

Po prawie trzech latach ZUS we Wrocławiu wrócił do swojej stałej siedziby przy ulicy Reymonta. Zobaczcie w jakich warunkach są przyjmowani interesanci

Reklama

W placówce ZUS przy ul. Reymonta gruntownie przebudowana i zmodernizowana została sala obsługi klientów, prowadzący do niej łącznik praz stare piwnice.

- Dzięki rozbudowie budynek powiększył się o ponad 800 mkw. Nowoczesna, klimatyzowana i wygodna sala obsługi klientów została zlokalizowana w dobudowanej części – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Staraliśmy się, aby cały inspektorat był w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami – dodaje.

ZUS przy ul. Reymonta otwarty

Rzeczniczka zapewnia, że w nowej, zbudowanej według najwyższych standardów sali, klienci będą swoje sprawy mogli załatwiać nie tylko w dobrych warunkach, ale też przy zachowaniu pełnej poufności danych.  Sala spełnia wszystkie nowoczesne standardy obsługi klientów. Są w niej wygodne miejsca dla czekających w kolejce oraz przestronna toaleta.

Kącik zabaw w ZUS-ie. Dzieci się ucieszą

- Planujemy także zorganizowanie miejsca do przewijania najmłodszych gości i kącika zabaw dla nieco starszych, towarzyszących rodzicom maluchów - opowiada.

Wejście do sali, przed którą są trzy miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami – zbudowane zostało bez barier architektonicznych. Drzwi wejściowe otwierają się automatycznie, dzięki czemu osoby na wózkach nie mają najmniejszego problemu z wejściem do środka. Cały obiekt jest monitorowany a przeszklenia oklejone po to żeby osoby niedowidzące mogły bezpiecznie poruszać na terenie inspektoratu.

ZUS przy Reymonta przyjazny osobom niepełnosprawnym

Stary budynek został gruntownie zmodernizowany. Wykonano w nim termomodernizację, wymieniono okna i oświetlenie. Piwnice pod budynkiem zostały odwodnione, zainstalowano wentylację składnicy akt. Ze względu na stopień zużycia została także wymieniona część instalacji. 

- Dla osób niedosłyszących zamontowaliśmy pętlę indukcyjna, czyli system wspomagania słuchu, który umożliwia odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. A dla osób niedowidzących czytane za pomocą zmysłu dotyku tyflomapy oraz oznakowanie w języku Braille’a – opowiada Kowalska-Matis.

Rzeczniczka wyjaśnia, że zmodernizowany budynek jest energooszczędny. Został ocieplony, wymieniono w nim okna oraz zamontowano energooszczędne oświetlenie typu LED.

Modernizacja i rozbudowa inspektoratu ZUS przy ulicy Reymonta we Wrocławiu kosztowała 14,9 mln zł. O rozpoczęciu remontu ZUS-u przy ul. Reymonta informowaliśmy w lutym 2020 r..

ZUS/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl