wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Remont ZUS-u przy ul. Reymonta. Klienci powinni korzystać z innych placówek
Inspektorat ZUS przy ul. Reymonta źródło: ZUS
Inspektorat ZUS przy ul. Reymonta

Rusza remont budynku Inspektoratu ZUS przy ul. Reymonta. Od 2 marca br. klienci, którzy załatwiali tam sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi będą musieli to zrobić w innych placówkach ZUS we Wrocławiu – w oddziale przy ul. Pretficza 11 i inspektoracie przy ul. Litomskiej 36 oraz placówce w Oleśnicy. Prace remontowe przy ul. Reymonta potrwają 2 lata.

Reklama

ZUS informuje, że w ciągu dwóch lat inspektorat ZUS przy ul. Reymonta zostanie rozbudowany, powstanie nowa sala obsługi klienta. Będą nowe miejsca parkingowe dla osób odwiedzających inspektorat, a sam budynek będzie łatwo dostępny dla osób niepełnosprawnych. Czteropiętrowy budynek zostanie gruntownie zmodernizowany. Zostanie wykonana termomodernizacja, wymienione będą okna i oświetlenie. Piwnice pod budynkiem zostaną odwodnione i będzie wykonana wentylacja składnicy akt. Ze względu na stopień zużycia zostanie także wymieniona część instalacji budynkowych.

– Nasi klienci oczekują wygody w czasie wizyty w ZUS a obecna sala jest już bardzo stara i po prostu za mała na ich potrzeby, dlatego zdecydowaliśmy się na budowę nowej, nowoczesnej sali – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Rzeczniczka zapewnia, że w nowej, zbudowanej sali, klienci będą swoje sprawy mogli załatwiać nie tylko w dobrych warunkach, ale też przy zachowaniu pełnej poufności danych. Sala będzie klimatyzowana.

– Niestety nie ma możliwości obsługiwania klientów w czasie trwającego remontu, dlatego prosimy naszych klientów o wyrozumiałość i odwiedziny ZUS przy ulicy Litomskiej i Pretficza – mówi Iwona Kowalska-Matis. – Tych naszych klientów, którym wygodniej jest swoje zusowskie sprawy załatwiać w Oleśnicy zapraszam do naszego inspektoratu właśnie tam – dodaje.

Więcej okienek dla klientów w ZUS przy Pretficza i Litomskiej

Na czas przebudowy pracownicy sali obsługi klientów z Inspektoratu przy ulicy Reymonta zostają przeniesienia do placówek ZUS przy Pretficza i Litomskiej, dzięki czemu na klientów będzie czekało więcej działających okienek.

W następnych dwóch latach w inspektoracie przy ul. Reymonta klienci będą mieli jedynie możliwość złożenia korespondencji w kancelarii na tzw. „Dziennik Podawczy” oraz pobrania druków i formularzy. Nie będzie czynny urzędomat.

źródło: ZUS

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl