Prezydent zaprasza na wrocławski półmaraton

Jeden z największych biegów w Polsce, 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje 15 czerwca 2019 r., o 22.00. Tym razem, po raz pierwszy w historii, zawodnicy będą nie tylko finiszować wewnątrz Stadionu Olimpijskiego, ale i wystartują z tej historycznej areny. Do uczestnictwa i kibicowania zaprasza prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

  • fot. MCS Wrocław


Po raz kolejny, w związku z corocznym ogromnym zainteresowaniem pakietami startowymi wrocławskiego półmaratonu, zwiększony został limit uczestników: aż do 13 000 osób. Zapisy, tradycyjnie otwarte o północy w sylwestrową noc, zostały zakończone 17 stycznia. To oznacza, że średnio ponad 30 osób kupowało co godzinę pakiet 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu! Absolutnie rekordowe tempo sprzedaży numerów zanotowano podczas pierwszej doby zapisów – w 24 godziny rozeszło się ponad 5000 miejsc!

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Biegi i maratony / Zawody
Termin 15 czerwca 2019 22:00

Miejsce Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Zobacz

Co więcej, startowy numer 1 na 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton został przekazany przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po zakończeniu aukcji okazało się, że osiągnął niesamowitą kwotę. Zwycięzca licytacji zapłacił za wspomniany numer jedenaście tysięcy sto złotych.

Warto nadmienić, że organizator przestrzega przed zakupem numerów startowych na portalach aukcyjnych, czy stronach związanych z bieganiem. Organizator nie dopuszcza możliwości odsprzedaży pakietu osobom trzecim, więc zakup taki jest nielegalny.

Udział w półmaratonie weźmie prezydent Wrocławia

– Obecnie przygotowuję się do Nocnego Wrocław Półmaratonu i jestem dobrej myśli, że gdzie jak gdzie, ale na własnym terenie się uda. Tym bardziej, że to jeden z najpopularniejszych półmaratonów w kraju i wciąż jeden z trzech największych. Na ten rok przygotowaliśmy 13 tysięcy pakietów startowych. Wszystkie rozeszły się w nieco ponad dwa tygodnie! Zapewne dlatego, że klimat imprezy jest niepowtarzalny i ludzie do Wrocławia wracają, zabierając bliskich. Poza tym to pierwszy w kraju bieg z grupą turystyczną, której towarzyszą jadący meleksem przewodnicy, opowiadający o najciekawszych mijanych miejscach – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wywiad z prezydentem odnośnie jego pasji i zamiłowania do sportu można znaleźć TUTAJ.

Ostatnia szansa, aby zwrócić numer startowy

Do 17 maja zbierane są zwroty pakietów startowych na 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Zgodnie z punktem V.7. regulaminu: „Zawodnik ma prawo zrezygnować z udziału w 7.PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie w terminie do 17 maja 2019 r. W celu dokonania rezygnacji zawodnik musi wysłać wiadomość e-mailową na biuro@wroclawmaraton.pl. Opłata startowa pomniejszona o 10 zł zostanie zwrócona w terminie 14 dni od przesłania wiadomości".

Zebrana pula zwrotów zostanie ponownie udostępniona do sprzedaży. Warunki zakupu zwróconych numerów startowych, wraz z ich ceną, zostaną określone i opublikowane w połowie maja.

Czytaj także: Biegi i maratony we Wrocławiu oraz w regionie w 2019 r.Zgłoś uwagę