07 sierpnia 2020

Nowy żłobek

100%
POSTĘP PRACY

Prace przy budowie nowego żłobka trwają od początku lutego 2019 r. Pomieści on 220 dzieci i będzie miał siedem oddziałów, każdy z węzłem sanitarnym i własną szatnią. W budynku znajdzie się też pełna kuchnia i jadalnie, wielofunkcyjne przestrzenie, a na zewnątrz plac zabaw. Zaplanowano także miejsce na kolejną filię Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przy placówce pojawią się zatoki postojowe i stojaki rowerowe.

Aktualizacja:

7.08.2020

Już we wrześniu znajdzie tu miejsce 220 maluchów. Ta inwestycja kosztowała 16 mln zł. Trwają właśnie ostatnie prace przy meblowaniu placówki i urządzeniu terenu. Budynek to także miejsce dla kolejnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz sala spotkań dla Rady Osiedla i lokalnej społeczności.
W ramach inwestycji powstała również nowa droga z chodnikami, oświetleniem, przyłączami kanalizacyjnymi i przebudowaną siecią.

 

6.05.2020

Żłobek przy Sygnałowej znajdzie się 27 maja w systemie rekrutacyjnym. 

Rekrutacja do żłobka na Sygnałowej będzie prowadzono za pośrednictwem systemu rekrutacji elektronicznej. Ponieważ żłobek jest objęty projektem „Mamo, tato wróć do pracy”, przeznaczony jest dla rodziców powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka lub poszukujących pracy (osoby bezrobotne, niezatrudnione). Osoby, które wybiorą ten żłobek będą wypełniały formularz rozszerzony o część dotyczącą programu. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj: https://rekrutacja-zlobki.um.wroc.pl/wroclaw/zlobek/File/Download/2263).

2.04.2020

Prace są na ukończeniu, trwa równolegle zagospodarowywanie terenu. 

 

 

14.02.2020

Blisko dwa miesiące przed terminem wykonawca ukończył prace przy budowie ulicy Sygnałowej. Za ponad 3,5 miliona złotych wybudowaliśmy 415 metrową drogę, która prowadzi m.in. do nowego pięknego żłobka i biblioteki powstającej przy tej ulicy. Przebudowaliśmy i wybudowaliśmy sieci podziemne, ulica zyskała oświetlenie, chodniki, w niektórych miejscach z warstwy przepuszczalnej i specjalnie budowane tak, aby zachować istniejące drzewa. Nasadzonych zostanie też przy ulicy Sygnałowej 25 lip drobnolistnych.

25.01.2020

W tej chwili budynek jest już na etapie wykańczania wnętrz. Większość instalacji jest gotowa, w sanitariatach ułożone są płytki na podłogach. Trwa wykańczanie budynku. Pozostaje jeszcze zagospodarowanie terenu wokół i nasadzenia.

W ramach inwestycji powstała również nowa droga z chodnikami, oświetleniem, przyłączami kanalizacyjnymi i przebudowaną siecią. 

 

24.10.2019

Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem.

Wykonano już wszystkie roboty konstrukcyjne. 
Trwają prace związane z montażem stolarki okiennej, wykonaniem pokrycia dachu, rozprowadzeniem instalacji i podejść wody, kanalizacji sanitarnej i centralnego ogrzewania oraz ociepleniem ścian zewnętrznych.

Termin ukończenia całej inwestycji to wiosna 2020 r. 

 

TIME LINE

 • rozstrzygnięcie przetargu na budowę żłobka

  wrzesień 2018
 • rozpoczęcie prac

  luty 2019
 •  stan zerowy budynku

  maj 2019
 • wykonanie robót konstrucyjnych

  lipiec 2019
 • planowane zakończenie prac oraz rekrutacja

  wiosna 2020
Rozwiń