Nowa ul. Sygnałowa, już prawie gotowa [ZDJĘCIA]

Odwiedziliśmy ul. Sygnałową, na której trwa przebudowa. Kiedyś szutrowa droga, teraz ma nową nawierzchnię, chodniki, oświetlenie, a drogowcy powoli montują oznakowanie. Pozostaną jeszcze drobne prace i nasadzenia zieleni. Wszystkie roboty mają zakończyć się wiosną.

  • Przebudowa ulicy według planów ma zakończyć się całkowicie wiosną.


Okolice ul. Sygnałowej zmieniły się w kilka miesięcy nie do poznania. Niegdyś pusty teren na pograniczu Jagodna i Brochowa z szutrową drogą. Teraz tętni inwestycyjnym życiem. Miasto Wrocław buduje tam duży i nowoczesny żłobek z miejscem spotkań dla mieszkańców oraz przebudowuje ulicę Sygnałową od skrzyżowania z Konduktorską do skrzyżowania z ul. Malinowskiego.

W ramach inwestycji powstało tam 400 metrów nowej drogi z chodnikami, oświetleniem, przyłączami kanalizacyjnymi i przebudowaną siecią.

Prace są w zasadzie na ostatniej prostej. Drogowcy już zaczęli montaż oznakowania pionowego. Trwają też ostatnie prace przy chodnikach i porządkowaniu terenu. Pozostają jeszcze do wykonania nasadzenia. Droga według planu ma zostać otwarta wiosną tego roku, jednak nie wykluczone, że stanie się to szybciej.

Czytaj więcej: Na granicy osiedli powstaje nowoczesny żłobekZgłoś uwagę