wroclaw.pl strona główna #InwestycjeWRO

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:45

Prezydent Wrocławia - strona główna
wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. #InwestycjeWRO
 3. Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej 40

Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej 40

Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla 1000 uczniów z blokiem sportowym, 8 oddziałowym przedszkolem, węzłem żywienia wraz z zagospodarowaniem terenu z zielenią i niezbędną infrastrukturą techniczną.

Reklama

Informacje o inwestycji:

 • Kategoria inwestycji: Edukacja i kultura
 • Rok zakończenia inwestycji: 2024
 • Stopień wykonania: 90%
 • Wartość inwestycji: 86 863 464 zł
 • Jednostka prowadząca: ZIM
 • Osiedle: Lipa Piotrowska
 • Projekt finansowany w ramach WBO: nie

Timeline

 • złożenie wniosku do KOWR o nieodpłatne przekazanie nieruchomości
 • kwiecień 2020
 • maj 2020
 • wrzesień 2020
 • grudzień 2021
 • sierpień 2022
 • wrzesień 2024

Inwestycja obejmuje budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego składającego się ze szkoły podstawowej dla 1000 uczniów, przedszkola 8-oddziałowego (dla 200 dzieci), bloku żywienia z pełna kuchnią i stołówką dla dzieci szkolnych, bloku sportowego z zapleczem sanitarno-higienicznym i magazynowym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla każdego z elementów Zespołu oraz zagospodarowaniem terenu, w tym:

 • tereny sportowe (boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, bieżnia ze skocznią w dal),
 • place zabaw oddzielnie dla przedszkola i szkoły,
 • tereny utwardzone (drogi, chodniki, place, miejsca postojowe),
 • mała architektura (stojaki dla rowerów, ławki, kosze, karmniki).

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową (dźwig osobowy, toalety dla niepełnosprawnych).

 • 08.03.2024

  Już w sobotę 9 marca, serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców oraz mieszkańców Wrocławia na Dzień Otwarty na terenie budowanego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Cynamonowej we Wrocławiu.
  To doskonała okazja, by jeszcze przed oficjalnym zakończeniem inwestycji zobaczyć, jak powstaje pierwszy w historii osiedla Lipa Piotrowska Zespół Szkolno-Przedszkolny dla 1200 dzieci.

  Zapraszamy na krótki spacer z osobami, które budują tę placówkę, które przy okazji opowiedzą o tym, jak budowana jest szkoła i jakie możliwości i warunki do nauki zaoferuje im ta nowoczesna szkoła.
  Przy okazji wizyty będzie można porozmawiać z przedstawicielami Departamentu Edukacji UM na temat procesu rekrutacji i organizacji zajęć w szkole.


  Opowiemy również o innych inwestycjach Gminy Wrocław w pobliżu szkoły i na terenie osiedla.
  AGENDA:
  9:30 – Otwarcie punktu informacyjnego, gdzie można zapisywać się spacer po szkole. Wejście róg Cynamonowej/Kaparowej.
  ok 9:40 – Wejście pierwszej grupy zwiedzających na teren Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. (WEJŚCIA ODBYWAJĄ SIĘ CO ok. 20 MINUT. GRUPA LICZY max. 20 OSÓB)
  13:00 – Zakończenie wydarzenia.
  WAŻNE:
  Z uwagi na teren budowy, prosimy zadbać o wygodne i odpowiednie obuwie – najlepiej turystyczne.
  Każdy z uczestników przed założeniem kasku otrzyma bezpłatny jednorazowy czepek medyczny.

 • 15.01.2024
  Nie zwalniamy tempa z pracami na terenie budowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej.
  Obiekt dla 1200 dzieci przyjmie pierwszych uczniów już w nowym roku szkolnym.
  Obecnie trwają tam prace wykończeniowe.
  Elewacja budynku ma już docelowy kolor, na terenie szkoły układamy chodniki z kostki i płyt betonowych, a w najbliższych tygodniach rozpocznie się montaż ogrodzenia nowej szkoły.
   
   
  Z kolei wewnątrz budynku zarówno w części szkolnej, jak i przedszkolnej, układana jest wykładzina na posadzkach, prowadzone są prace malarskie, montujemy ościeżnice drzwiowe, montujemy sufity podwieszane, oświetlenie, grzejniki i kończymy prace przy wentylacji.
   
   
  Przypomnijmy, że obiekt pomieści 1200 dzieci. Będzie miał część szkolną, w której znajdą się m.in. klimatyzowane 32 sale lekcyjne, 4 sale komputerowe, 2 sale do nauki języków obcych, pracownie: przyrodniczą, chemiczną, plastyczną, fizyczną oraz muzyczną, 3 świetlice, bibliotekę z czytelnią, węzeł żywienia z jadalnią.
   
   
  Z kolei część przedszkolna będzie składała się z 8 sal - każda z własnym węzłem sanitarnym i magazynkiem.
  Koszt tych prac to blisko 87 mln złotych.
 • 07.11.2023

  Na ulicy Cynamonowej od ponad roku budujemy najdroższy zespół oświatowy w mieście – podstawówkę i przedszkole na 1200 miejsc w jednym budynku. Powinien być gotowy na następny rok szkolny.

 • 24.10.2023

  Zespół Szkolno-Przedszkolny rośnie jak na drożdżach. Z każdym tygodniem przybliżamy się do momentu, kiedy ogłosimy oficjalne otwarcie szkoły i przedszkola dla 1200 dzieci.

  Wykonawca prowadzi już prace związane z układaniem płytek na ścianach i podłogach w łazienkach, pomieszczeniach technicznych. W salach montowane są podwieszane sufity, grzejniki.

  Wykonywane są wstępne malowania ścian. W budynku na ukończeniu są prace związane z układaniem instalacji elektrycznej oraz montażem kanałów instalacji wentylacji mechanicznej.

  Z kolei na zewnątrz budynku rozpoczęto układanie obrzeży, krawężników i podbudów pod ciągi pieszo jezdne i parking w części strefy wejścia głównego. Przypomnę, że w naszej nowej szkole będą m.in. klimatyzowane 32 sale lekcyjne, cztery sale komputerowe, trzy świetlice, biblioteka z czytelnią i kuchnia z jadalnią. Szkoła przyjmie pierwszych uczniów w nowym roku szkolnym 2024/2025.

 • 22.08.2023

  Nasza jak dotąd najdroższa inwestycja edukacyjna w historii Wrocławia jest już na półmetku.
  Prace przy budowie zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Cynamonowej realizowane są zgodnie z harmonogramem. 

  Obecnie wykonawca zakończył prace przy pokryciach dachowych, kończy też prace przy budowie zielonego dachu nad przedszkolem i przy elewacji całego obiektu.

  Wykonano też podbudowy pod boiska i place zabaw, rozpoczęto układanie obrzeży i krawężników pod ciągi pieszo-jezdne
  Z kolei wewnątrz budynku rozpoczęto wstępne malowanie ścian oraz montaż konstrukcji sufitów podwieszanych. Wykonawca rozprowadza też instalacje sanitarne.

  W nowym zespole szkolno-przedszkolnym znajdzie tu miejsce do nauki 1200 dzieci. Obiekt będzie ekologiczny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zakończenie prac planujemy w połowie 2024 roku.

 • 07.06.2023

  Na budowie nowego zespołu praca wre. Mamy gotowe konstrukcje budowlane oraz prawie wszystkie sieci zewnętrzne w gruncie.
  Na terenie mamy m.in. zbiorniki na wody deszczowe, których jak najwięcej chcemy zatrzymać, aby wykorzystywać je w ogrodach deszczowych, a także do podlewania zieleni.

  Nad przedszkolem będziemy mieli zielony dach. Nad piękną salą gimnastyczną z kolei fotowoltaikę. W czerwcu planujemy rozpocząć montaż paneli.

  W zespole mamy zamontowanych 60 procent okien. W przedszkolu pracujemy przy elewacji. Dzieci będą tu miały zielone patio. Wewnątrz całego obiektu działamy przy sieciach. Szkoła i przedszkole będą ciekawie doświetlone dzięki zastosowaniu świetlików m.in. w bibliotece.

  Charakterystycznym punktem tej placówki będzie grzybek albo UFO. Pod nim znajdą miejsca na rowery.

  Inwestycja przy ulicy Cynamonowej powinna być gotowa za rok. Znajdzie tu miejsce 1000 dzieci w szkole i 200 w przedszkolu.
  Jej koszt to blisko 87 milionów złotych.

 • 08.02.2023

  Prace na budowie szkoły podstawowej i przedszkola (w jednym budynku) przy ulicy Cynamonowej ruszyły w sierpniu 2022 roku. Po pięciu miesiącach są już fundamenty, a w styczniu robotnicy stawiali konstrukcję oraz ściany kolejnych pięter.

 • 06.10.2022

  A na ul. Cynamonowej na Lipie Piotrowską widać już fundamenty kompleksu edukacyjnego dla 1200 dzieci. Na budowę przyjechały żurawie budowlane i trwają przygotowania do kolejnych etapów budowy. Przypomnijmy, to najdroższa inwestycja edukacyjna w historii Wrocławia. Umowa opiewająca na kwotę blisko 90 milionów została podpisana pod koniec lipca. 

 • 16.08.2022

  Ruszyły prace ziemne na ul. Cynamonowej. Budujemy tu szkołę i przedszkole dla 1200 dzieci. To najdroższa edukacyjna inwestycja w historii Wrocławia. Prace potrwają 22 miesiące.

 • 28.07.2022
  Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej 40 powstanie w 22 miesiące. To niesamowicie ważna i oczekiwana inwestycja  dla tego rejonu miasta, bowiem budując tę placówkę, zapewniamy miejsca szkolne i przedszkolne dla dzieci z Lipy Piotrowskiej, Widawy, ale nie tylko.
   
  Koszt tej inwestycji to blisko 87 mln zł. Budujemy tu nowoczesny obiekt szkolny dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. Będzie miał: klimatyzowane 32 sale lekcyjne, 4 sale komputerowe, 2 sale do nauki języków obcych, pracownie: przyrodniczą, chemiczną, plastyczną, fizyczną oraz muzyczną, 3 świetlice, bibliotekę z czytelnią, węzeł żywienia z jadalnią.
   
  Z kolei z myślą o młodszych dzieciach – w części przedszkolnej powstanie 8 sal – każda z własnym węzłem sanitarnym i magazynkiem. (Dodatkowo przy 3 salach dla 3-latków umiejscowimy pomieszczenie na leżaki, a w sanitariatach brodziki). Nie zabraknie także sali rekreacyjnej (gimnastyka korekcyjna, rytmika czy imprezy okolicznościowe), magazynu, gabinetu logopedy, szatni dla dzieci (z podziałem na grupy), WC ogólnodostępne dla niepełnosprawnych z przewijakiem dla niemowląt, WC zewnętrzne dla dzieci bawiących się na placu zabaw.
   
  Przy szkole wybudujemy dużą salę gimnastyczną – ok. 900 m2 z możliwością podziału oraz z widownią. Ponadto, powstanie mała sala gimnastyczna – 350 m2 i sala do gimnastyki korekcyjnej.
   
  Przy budynkach projekt zakłada boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych, do piłki nożnej, bieżnię, skocznię do skoku w dal, place zabaw i ogród .
  Nasadzonych zostanie aż 248 drzew m.in. dęby, platany, klony, a także liczne krzewy, żywopłoty i byliny.
   
  Obiekt będzie ekologiczny. Będzie posiadać zielone dachy, instalację fotowoltaiczną, zagospodarowane zostaną wody opadowe, zmontowane będą instalacje odzysku ciepła.
  W ramach inwestycji powstaną wewnętrzne chodniki, place, drogi manewrowe i ppoż., ciąg pieszo-rowerowy, parking dla samochodów - 52 miejsc w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami, ustawione zostaną stojaki na rowery ok. 200 szt., w tym 100 pod zadaszeniem, pojawi się mała architektura (pomieszczenie na odpady, ławki, kosze na śmieci).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl