09 lipca 2019

Przebudowa ulic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342

10%
POSTĘP PRACY

Ruszyła przebudowa ulic Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 we Wrocławiu.

Wykonawca przygotował nowa organizację ruchu, która będzie obowiązywać przez około pół roku. Cała przebudowa tych ulic potrwa 24 miesiące.

W trakcie inwestycji wykonawca rozbuduje odcinek ul. Obornickiej od ul. Bałtyckiej do ul. Bezpiecznej, skrzyżowanie ul. Obornickiej z Parnickiego i z Bezpieczną, wybuduje ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe, przebudowane zostaną perony przystankowe, wykonane będzie odwodnienie.

Ulica Pełczyńska przebudowana zostanie od ul. Kominiarskiej (łącznie ze skrzyżowaniem) do Jana Nowaka-Jeziorańskiego – rondo Kielara (bez skrzyżowania). Przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicami Kominiarską, Kaczeńcową, Podbiałową, Ostową i Ćwiczebną. Wybudowany zostanie nowy wlot ulicy Melioranckiej do Pełczyńskiej.

Ulica Zajączkowska rozbudowana będzie wraz z fragmentem ul. Pełczyńskiej od ul. Kminkowej (Pęgowska 153) do Pęgowskiej (Zajączkowska 53).

Ulica Pęgowska na odcinku od ulicy Zajączkowskiej do ul. Zarzecze. Przebudowa obejmie skrzyżowania z ul. Zalipie, Zabłocie, Dalmira, Mikory/ Zaziębie, Zarzecze, Mikory.

Projekt jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. 

TIME LINE

 • ogłoszenie przetargu na przebudowę ulic

  styczeń 2019
 • wybór wykonawcy przebudowy

  maj 2019
 • Rozpoczęcie prac - wprowadzenie nowej organizacji ruchu

  lipiec 2019
 • planowane zakończenie prac

  lipiec 2021
Rozwiń