Prace torowe nie zwalniają tempa

Ekipy wrocławskiego MPK prowadzą prace torowe bez przerw. Tylko od piątku do niedzieli wymienili ponad 30 metrów szyn oraz zwrotnicę a także zregenerowali ponad 200 metrów torowiska. 

  • W ostatni weekend torowcy pracowali m.in. przy ul. Dubois. fot. MPK Wrocław


Przez ostatni piątek i weekend ekipy z Wydziału Torów i Sieci MPK pracowały m.in. przy skrzyżowaniu ul. Traugutta i Krasińskiego. Udało się tam wymienić blisko 20 metrów szyny. Wymieniono również zwrotnicę razem z całym mechanizmem przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Stawowej. Na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i mostów Mieszczańskich, ul. Dubois a także ul. Kazimierza Wielkiego i Krupniczej wykonano napawanie kilkuset metrów torowiska.

Na dzisiaj (poniedziałek) planowane jest odtworzenie nawierzchni przy moście Piaskowym gdzie wcześniej również wstawiono nową zwrotnicę. Jeszcze w tym tygodniu planowane są prace przy skrzyżowaniu ul. Teatralnej i Piotra Skargi. Do wymiany będzie zwrotnica tramwajowa. Mają potrwać 4 dni i spowodują zmiany w kursowaliu linii 6 i 17.
Czytaj więcej: 26 marca wymiana zwrotnicy Skrzyżowanie Piotra Skargi i Teatralnej

Przetargi na duże remonty

W połowie lutego wrocławskie MPK rozstrzygnęło dwa pierwsze przetargi na dokumentację projektową dla dużych remontów torowisk na terenie Wrocławia. Chodzi m.in. o wymianę torowiska i sieci na al. gen. Hallera, remont pętli Zawalna, czy prace przy Żmigrodzkiej.

Czytaj więcej: Pierwsze przetargi na dokumentację remontów torowisk rozstrzygnięteZgłoś uwagę