Przetargi na dokumentację remontów torowisk rozstrzygnięte

MPK Wrocław rozstrzygnęło dwa pierwsze przetargi na dokumentację projektową dla remontów torowisk na terenie Wrocławia. Chodzi m.in. o wymianę torowiska i sieci na al. gen. Hallera, remont pętli Zawalna, czy prace przy Żmigrodzkiej.

  • Przetargi dotyczyły m.in. remontu przejazdu przez torowisko na pl. Strzegomskim.


Wrocławskie MPK nadzór nad torowiskami przejęło pod koniec 2019 roku. Spółka najpierw musiała zorganizować formalności i powołać w swoich strukturach Wydział Torów i Sieci. Na początku stycznia zarząd spółki ogłosił plany inwestycyjne na najbliższy rok, a teraz udało się rozstrzygnąć dwa pierwsze przetargi na dokumentację dla dużych remontów torów. Pierwsze postępowanie dotyczyło wykonania dokumentacji dla czterech zadań. Chodzi o wymianę nawierzchni torowiska i rozjazdów na Rondzie Reagana, remont przejazdu przez torowisko przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich z ul. Kutnowską, remont pętli Zawalna oraz naprawę przejazdu przez torowisko na pl. Strzegomskim.

Przedmiotem drugiego przetargu jest dokumentacja razem z pozyskaniem wymaganych decyzji i uzgodnień dla remontu torowiska w dwóch lokalizacjach. Pierwsza to al. Hallera, od skrzyżowania z ul. Mielecką do skrzyżowania z ul. Ojca Beyzyma. Przebudowa zakłada również wymianę sieci trakcyjnej. Druga to remont torowiska przy ul. Żmigrodzkiej, od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Bałtycką oraz przebudowa sieci trakcyjnej.

W obu przetargach najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Budowlany „Klier” z Chrząstawy Małej.

Wrocław chce wyremontować torowiska w ciągu 3-4 lat

Wrocłaskie MPK na początku stycznia ogłosiło założenia kampanii #TORYwolucja. Zakłada ona znaczącą poprawę jakości wrocławskich torowisk w ciągu 3-4 lat. Spółka oprócz powołania zespołu do tych zadań przystosowała też tramwaj Konstal N na potrzeby prac torowych. Ponadto Wydział Torów i Sieci jest w posiadaniu trzech samochodów technicznych. Wszystko po to, aby skrupulatnie i właściwie nadzorować prace wykonywane przez firmy zewnętrzne. MPK zleciło też ponowny audyt torowisk. Wykona go wyspecjalizowana w tym firma, która posiada odpowiednie narzędzia badawcze. Zostaną one zamontowane na tramwaju i - trasa po trasie - będą sprawdzać parametry torowisk.

Czytaj więcej: MPK przejmuje torowiska i ogłasza imponującą listę inwestycjiZgłoś uwagę