wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Prace torowe nie zwalniają tempa

W ostatni weekend torowcy pracowali m.in. przy ul. Dubois. fot. MPK Wrocław

Ekipy wrocławskiego MPK prowadzą prace torowe bez przerw. Tylko od piątku do niedzieli wymienili ponad 30 metrów szyn oraz zwrotnicę a także zregenerowali ponad 200 metrów torowiska. 

Reklama

Przez ostatni piątek i weekend ekipy z Wydziału Torów i Sieci MPK pracowały m.in. przy skrzyżowaniu ul. Traugutta i Krasińskiego. Udało się tam wymienić blisko 20 metrów szyny. Wymieniono również zwrotnicę razem z całym mechanizmem przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Stawowej. Na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i mostów Mieszczańskich, ul. Dubois a także ul. Kazimierza Wielkiego i Krupniczej wykonano napawanie kilkuset metrów torowiska.

Na dzisiaj (poniedziałek) planowane jest odtworzenie nawierzchni przy moście Piaskowym gdzie wcześniej również wstawiono nową zwrotnicę. Jeszcze w tym tygodniu planowane są prace przy skrzyżowaniu ul. Teatralnej i Piotra Skargi. Do wymiany będzie zwrotnica tramwajowa. Mają potrwać 4 dni i spowodują zmiany w kursowaliu linii 6 i 17.
Czytaj więcej: 26 marca wymiana zwrotnicy Skrzyżowanie Piotra Skargi i Teatralnej

Przetargi na duże remonty

W połowie lutego wrocławskie MPK rozstrzygnęło dwa pierwsze przetargi na dokumentację projektową dla dużych remontów torowisk na terenie Wrocławia. Chodzi m.in. o wymianę torowiska i sieci na al. gen. Hallera, remont pętli Zawalna, czy prace przy Żmigrodzkiej.

Czytaj więcej: Pierwsze przetargi na dokumentację remontów torowisk rozstrzygnięte

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama