Otwarte sale we Wrocławiu w czasie ferii zimowych

Podobnie jak w latach ubiegłych, we Wrocławiu, w czasie tegorocznych ferii zimowych w dziewięciu szkołach podstawowych, ośmiu ponadpodstawowych i trzech domach kultury odbędą się zajęcia w formie tzw. otwartych sal. Oferta zależy od inicjatywy i możliwości konkretnych placówek.

  • zumba, dzieci, zajęcia, ferie

    fot. ilustracyjna, freepik.com


Na przykład w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 dzieci będą trenować gimnastykę artystyczną, w Szkole Podstawowej nr 8 – korzystać z zajęć informatycznych i sportowych, w Szkole Podstawowej nr 72 – uczestniczyć w zabawach i grach ruchowych, uczyć się gry w tenisa ziemnego, grać w minikoszykówkę i korzystać z basenu, a w LO nr XIV do dyspozycji, poza salą gimnastyczną i basenem, mają też lodowisko.

Do sal otwartych zapraszają też MDK Krzyki (m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne, taneczne), MDK Fabryczna (gry zespołowe) i Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ul. Kołłątaja (m.in. zajęcia plastyczne, ceramiczne, graficzne, komputerowe, muzyczne, taneczne).

Jak się zapisać 

Na zajęcia w ramach otwartych sal przeważnie nie trzeba się zapisywać, jednak niektóre placówki tego wymagają. Tak jest np. w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Piotra Skargi.

– Mamy zapisy telefoniczne. Są konieczne, ponieważ warsztaty z rysunku i malarstwa, rzeźby, grafiki czy jubilerstwa odbywają się w pracowniach, które mają ograniczoną pojemność – wyjaśnia dyrektor szkoły Irena Chodyra.

Otwarte sale – placówki organizujące zajęcia w tym roku

 

 

 

Lp.

Nazwa placówki

Lokalizacja

Terminy turnusów

Godziny otwarcia

1.

 SP nr 1

 

Nowowiejska 78

 10.02-14.02

zajęcia
   sportowo-rekreacyjne                                        

 

9.00-14.00

2.

SP nr 8

Kowalska 105 

10.02-14.02 

zajęcia sportowe, zajęcia z tenisa ziemnego

10.00-15.00

10.02-14.02 

 zajęcia informatyczne

10.00-15.00

3.

 

SP nr 9
 

Nyska 66

10.02-14.02
17.02-21.02

zajęcia sportowe

9.00-15.00

4.

 SP nr 30

 

Zaporoska 28

10.02-14.02

zajęcia plastyczno-
-techniczne i informatyczno-
-artystyczne         

9.00-13.00

5.

 SP nr 44

Wilanowska 31  

 10.02-14.02
17.02-21.02

gry i zabawy sportowe, gry zespołowe, tenis stołowy, taniec, gry planszowe

9.00-13.00

6.

 SP nr 72

Trwała 17-19 

17.02-21.02

zabawy i gry ruchowe, nauka gry w: tenisa ziemnego,  minikoszykówkę, siatkowką – dla uczniów klas III, IV, V)

9.00-9.45

10.00-10.45

17.02-21.02

zajęcia sportowo-
-rekreacyjne – dla uczniów klas VI i starszych

11.00-11.45

12.00-12.45

10.02-14.02
17.02-21.02

otwarte baseny
– 4 bloki lekcyjne

10.00-10.45

11.00-11.45

12.00-12.45

13.00-13.45

7.

 SP nr  84

Górnickiego 20

10.02-14.02

zajęcia sportowo-rekreacyjne, gry planszowe

8.00-12.00

8.

 SP nr  109

Inżynierska 54

10.02-14.02

zajęcia artystyczno-
-plastyczne, sportowo-
-ruchowe, muzyczno-
-taneczne

9.00-13.00

9.

 ZSP nr 9

Solskiego 13

10.02-14.02
17.02-21.02

zajęcia z gimnastyki artystycznej

9.00-14.00

 

 

 

 

 

10.

 LO nr I

 

Poniatowskiego 9

 

10.02-14.02
17.02-21.02

gry zespołowe, gry planszowe, zajęcia ogólnorozwojowe na siłowni

8.30-13.30

 

 

11.

 

LO nr III

 

 

Składowa 5

 

10.02-14.02
17.02-21.02

zajęcia z gier zespołowych, zajęcia na siłowni, tenisa stołowego oraz siłowni

8.30-12.30

12.

LO nr XII

 

Orląt Lwowskich 2a

 

10.02-14.02
17.02-21.02

zajęcia z gier zespołowych, tenisa stołowego

9.30-12.40

z przerwą

13.

LO nr XIV

 

Brücknera 10

 

10.02-14.02
17.02-21.02

gry zespołowe, zajęcia na lodowisku, zajęcia na basenie

8.30-15.45

14.

ZSEO

 

Drukarska 50

 

10.02-14.02
17.02-21.02

zajęcia sportowo-
-rekreacyjne

8.00-15.00

15.

ZSB

 

Grabiszyńska 236

 

10.02-14.02

gry zespołowe, tenis stołowy, ćwiczenia na przyrządach

8.00-13.00

16.

ZSP

Skargi 23b

10.02-14.02

zajęcia z rysunku i malarstwa, rzeźby, zajęcia odbywać się będą również w pracowni graficznej oraz jubilerskiej

9.00-13.00

17.

ZSTiE

 

Haukego-Bosaka 21                                       

10.02-14.02

gry zespołowe

8.30-13.30

18.

MDK Fabryczna

Zemska 16a

10.02-14.02
17.02-21.02

zajęcia artystyczne i edukacyjne, zajęcia plastyczne oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe

 

8.45-15.45

19.

MDK Krzyki

 

Powstańców Śl. 190          

10.02-14.02
17.02-21.02

warsztaty, m.in. plastyczne, muzyczne, teatralne, taneczne

8.00-16.00

20.

ZCEKDiM

Kołłątaja 20

10.02-14.02
17.02-21.02

zajęcia plastyczne, ceramiczne, grafiki warsztatowej lub komputerowej, muzyczne, taneczne itp.

10.00-14.00



Zgłoś uwagę