Otwarcie sezonu na wrocławskim welodromie

Od ubiegłego roku Wrocławski Tor Kolarski jest dostępny dla amatorów. Odbywają się tu również pikniki rowerowe, na które zapraszani są wszyscy miłośnicy rowerów. Dlatego też, w sobotę, 16 kwietnia,  z okazji otwarcia nowego sezonu na welodromie przygotowano zawody dla dużych i małych wrocławian.

  • Fot. Filip Basara


Wrocławski tor kolarski przy ul. Żmigrodzkiej 241 jest jednym z kilku tego typu obiektów na terenie kraju i jednocześnie jednym z ostatnich wciąż czynnych. Welodrom ten został oddany do użytku w roku 1930, a powstawał w rekordowym czasie ośmiu tygodni. Wrocławski welodrom ma długość 200 m, obwód wewnętrzny toru wynosi 180 m, a zewnętrzny 220 m. Nawierzchnia toru wykonana jest z betonu. Trybuna może pomieścić 250 osób, a ziemne skarpy wokół toru zostały przewidziane jako miejsce do oglądania zawodów dla łącznej ilości 2000 widzów.

Pościgaj się!

Impreza rozpoczyna się o 12.00. Na początku organizowane są zawody dla dzieci. W tym samym czasie odbywa się Alleycat (gra miejska), która swój finał będzie mieć właśnie na wolodromie.

Udział w zawodach, w których przewidziano kilka kategorii jest odpłatny, jednak kibicować będzie można zupełnie za darmo. Emocje gwarantowne, ponieważ startujący w zawodach kolerze rozwijają naprawdę imponujące prędkości. Rekordowy czas pokonania pętli to 11 sekund.

Szczegóły poniżej:

Otwarcie Sezonu na Wrocławskim Torze Kolarskim Welodrom

Otwarcie Sezonu na Wrocławskim Torze Kolarskim Welodrom

Zajęcia sportowe / Zawody / Dla wszystkich / W plenerze
Termin 16 kwietnia 2016 12:00

Miejsce Welodrom – Wrocławski Tor Kolarski

Zobacz


Zgłoś uwagę