Od Super Bowl do Panthers Wrocław. Wielkie wzmocnienie futbolistów

Czterokrotnie wygrywał Super Bowl, a teraz dołącza do Panthers Wrocław. Niezwykle doświadczony trener Gary Kubiak będzie wspierać sztab szkoleniowy wrocławian w nowym sezonie European League of Football (ELF).

  • Przedstawiciele Panthers Wrocław spotkali z Garym Kubiakiem (drugi z prawej) w Teksasie

    Przedstawiciele Panthers Wrocław spotkali z Garym Kubiakiem (drugi z prawej) w Teksasie /fot. mat. Panthers Wrocław


60-letni Kubiak po najważniejsze sportowe trofeum w Stanach Zjednoczonych sięgał czterokrotnie. Trzy razy jako asystent trenera w Green Bay Packers i Denver Broncos i w sezonie 2015 jako trener główny z ekipą z Denver. Kubiaka w USA nie trzeba przedstawiać nikomu.

– Trener Kubiak to legenda futbolu amerykańskiego i współpraca z nim to wielkie wyróżnienie – tłumaczy Jakub Samel, szkoleniowiec Panthers Wrocław. – Trener Kubiak będzie moim konsultantem we wszystkich aspektach działania klubu. Od współpracy z zawodnikami na treningach, po organizację obozów treningowych, meczów wyjazdowych i ustalenie taktyki na dany mecz.

Panthers to jedna z najsilniejszych futbolowych drużyn w Europie, która w inauguracyjnym sezonie ELF była o włos od awansu do finału. W sezonie 2022 ma być jeszcze lepiej. Także dzięki pomocy Kubiaka, którego pradziadek pochodzi z okolic Poznania.

– To pokazuje, że rozwijamy się jako klub, drużyna i trenerzy. Wsparcie Kubiaka nie byłoby możliwe bez lat ciężkiej pracy wielu osób – dodaje Samel. Bo Panthers Wrocław to rozpoznawalna marka w futbolowym świecie.

NFL we Wrocławiu

Kubiak z pewnością przyleci do stolicy Dolnego Śląska, ale nie wiadomo, jak będzie wyglądać współpraca z Panthers w trakcie samego sezonu, który potrwa od czerwca do września.

W 2021 r. z Panterami związał się inny szkoleniowiec z przeszłością w NFL – Jeff Jagodzinski, który pracował także w lidze akademickiej. Jagodzinskiego w nowym sezonie zabraknie, ale będzie Tony Simmons mający w swoim CV kilka klubów NFL w roli zawodnika. W zespole trenerskim znajdzie się także Dave Linkins, który przez 40 lat prowadził futbolistów i zdobył osiem mistrzostw Niemiec.Zgłoś uwagę