Narodowe Forum Muzyki. Jakie koncerty w sezonie 2015/2016

Wielkie gwiazdy, o których dotychczas melomani mogli pomarzyć (zwłaszcza o Wiedeńskich Filharmonikach), ale też regularne koncerty wrocławskich drużyn, czyli zespołów z NFM, jazz, muzyka świata i dużo projektów edukacyjnych. To plany na ten sezon. Nowy gmach i sale koncertowe budzą spore zainteresowanie w branży.

 • benjamin shwartz

  Benjamin Shwartz, szef Orkiestry Symfonicznej NFM

 • helene grimaud nfm

  Helene Grimaud, pianistka, jedna z gwiazd sezonu 2015/2016

 • diane reeves nfm

  Diane Reeves, słynna jazzowa wokalistka wystąpi w NFM w kwietniu

 • uri caine nfm

  Uri Caine, jazzowy pianista zagra w listopadzie

 • lang lang nfm

  Lang Lang zagra w NFM w lutym 2016


Gwiazdy NFM 2015/2016

W kolejnych miesiącach ilość ciekawych koncertów będzie sukcesywnie wzrastać. Na razie wokalistka jazzowa Dianne Reeves (6 kwietnia), London Symphony Orchestra pod dyrekcją Antonia Pappano (25 maja) i słynni Wiedeńscy Filharmonicy pod batutą Siemiona Byczkowa (30 maja), baryton Mariusz Kwiecień (9 czerwca), czy finałowy koncert projektu Singing Europe z udziałem połączonych chórów oraz gwiazd wokalistyki – sopranistki Aleksandry Kurzak oraz tenora Roberta Alagnii pod batutą Paula McCreesha (6 sierpnia). – Udało nam się zaprosić czołowych artystów świata – podkreśla Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki dodając, że Wrocław staje się coraz ważniejszym ośrodkiem życia muzycznego Europy. – Znaleźliśmy się w centrum zainteresowania artystów, festiwali, agencji koncertowych – przyznaje Andrzej Kosendiak.

Drużyny NFM, którym kibicujemy

Pokłosiem jest zaproszenie Orkiestr Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki do występu w najbardziej znaczących salach Europy – w przyszłym roku nasi symfonicy zagrają m.in. w amsterdamskim Concertgebouw i Tonhalle w Zurychu. Dyrektor NFM podkreśla, jak ważne są wrocławskie zespoły, które znalazły dom w nowym obiekcie na placu Wolności. – To są drużyny, którym Wrocław będzie na pewno kibicował – nie ma wątpliwości Andrzej Kosendiak. Mowa m.in. o wspomnianych symfonikach, Orkiestrze Leopoldinum, Wrocławskiej Orkiestrze Barokowej, czy Chórze NFM.

Ale w NFM znajdzie się miejsce także na koncerty jazzowe (i to nie tylko z okazji Festiwalu Jazztopad), ale także w ciągu całego sezonu. Podobnie ma być z muzyką świata (o najbliższych wydarzeniach przeczytacie w Hity w Narodowym Forum Muzyki. Są jeszcze bilety).

Z myślą o dorastających melomanach przygotowana została ciekawa oferta edukacyjna – zwłaszcza koncerty ze specjalnym wprowadzeniem i z tematycznie dobranymi utworami (np. „Muzyka i matematyka”). Działa już centrum edukacyjne dla najmłodszych słuchaczy, zwłaszcza dzieci, gdzie skorzystają z artystycznej i muzycznej edukacji. O ofercie przeczytasz w Narodowe Forum Muzyki ma własne Centrum Edukacyjne.

Dokładny program sezonu znajdziemy na stronie NFM.Zgłoś uwagę