Narodowe Forum Muzyki ma własne Centrum Edukacyjne

Narodowe Forum Muzyki nie kojarzy się wyłącznie z salami koncertowymi. Od listopada 2015 zaczęły się tu zajęcia w Centrum Edukacyjnym NFM. To rozbudowany projekt, w ramach którego zaplanowano wiele rodzajów warsztatów zarówno dla dzieci (od niemowlaków po nastolatki), jak i rodziców.


Jeszcze kilka lat temu w dawnej Filharmonii Wrocławskiej dla dzieci działały przede wszystkim programy, jak Filharmonia dla młodych, czy Chór Chłopięcy, a ostatnio ciekawa inicjatywa „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” (rodzice spodziewający się dziecka albo opiekujący się maleńkim uczą się śpiewać kołysanki).

W nowym gmachu Narodowego Forum Muzyki do wyboru jest o wiele więcej zajęć dla dzieci w przedziale wieku od niemowlęcego do 15 lat.

Co jest dokładnie w ofercie Narodowego Forum Muzyki? Na co warto zapisać dzieci?

Gordonki (dla dzieci 0-3 lat)

Zajęcia według techniki E.E. Gordona polegające na śpiewankach i rytmiczankach oraz zwracaniu się bezpośrednio do dzieci. Zajęcia wspierające mowę i zdolności społeczne. W miesiącu odbywają się 4 zajęcia, każde po 45 minut w dwóch grupach wiekowych – od 0-1 roku życia i do 3 roku życia. Koszt miesięczny to 60 zł.

Mały teatr dźwięku (dla dzieci 7-15 lat)

Zajęcia uwrażliwiające na muzykę, ale i wprowadzające dzieci i młodzież w krąg działań teatralnych. Prowadzą je wykładowca PWST oraz absolwentka pedagogiki na UW. W miesiącu odbywają się 4 zajęcia, każde po 45 w dwóch grupach wiekowych – od 7-9 lat i od 12-15 lat. Koszt miesięczny to 60/100 zł.

Mała pracownia piosenki (dla dzieci 7-15 lat)

Warsztaty pomagające w dobrej emisji głosu, interpretacji piosenki, dykcji, pracy z mikrofonem. Prowadzą je wykładowca PWST i absolwentka AM we Wrocławiu. W miesiącu odbywają się 4 zajęcia, każde po 45 albo 90 minut w dwóch grupach wiekowych – od 7-9 i 12-15 roku życia. Koszt miesięczny to 60/100 zł.

Zajęcia musicalowe (dla dzieci 7-13 lat)

Prowadzące są trzy i każda z Pań od innej dziedziny (wokalnej, teatralnej, tanecznej), a dzieci nauczą się nie tylko łączyć wszystkie talenty w jeden, ale i przełamać tremę przed występem na scenie. W miesiącu odbywają się 4 zajęcia, każde po 3 godziny w dwóch grupach wiekowych – 7-10 lat i 10-13 lat. Koszt miesięczny to 120 zł.

Zajęcia wokalne (dla dzieci 4-6 lat)

Poprzez śpiew dzieciaki uczą się nie tylko słyszeć harmonicznie, ale też ćwiczą pamięć, stają się bardziej wrażliwe artystycznie. W miesiącu odbywa się 8 zajęć, każde po pół godziny. Koszt miesięczny to 8 zł.

Dziecięcy zespół Orffa (dla dzieci 4-6 lat)

Podczas zajęć dzieciaki uczą się muzykować na instrumentarium Orffa, czyli prostych instrumentach perkusyjnych. W miesiącu odbywa się 8 zajęć, każde po 30 minut. Koszt miesięczny to 80 zł.

Chór Chłopięcy NFM

Najlepszy sposób na to, by rozwijać talenty wokalne najmłodszych, którzy uczą się czytania nut, ćwiczą pod okiem doświadczonego pedagoga, a potem mają szansę wystąpić na scenie i podczas koncertów poza Wrocławiem.

Zajęcia muzyczno-ruchowe (dla dzieci 3-5 lat)

Nauka piosenek, gra na instrumentach, opowiadanie bajek to główne cele zajęć. W miesiącu odbywa się 8 zajęć, każde po 30 minut w czterech grupach wiekowych – dla 3-latków, 4-latków, 5-latków i grupa mieszana. Koszt miesięczny to 80 zł.

Zerówka muzyczna (dla dzieci 5-6 lat)

Nauka podstawowej znajomości nut, gry na instrumentach, wyzwalanie ekspresji muzycznej. W miesiącu odbywa się 8 zajęć po 45 minut każde. Koszt miesięczny to 120 zł.

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

Projekt realizowany od 4 lat. To warsztaty dla rodziców czekających na narodziny dziecka oraz tych, którzy wychowują maleńką córeczkę lub synka. Podczas zajęć uczą się śpiewania kołysanek, co wpływa na rozwój emocjonalny dziecka.

Szczegóły na temat wszystkich zajęć i zapisów znajdziecie na stronie Narodowego Forum Muzyki

Zgłoś uwagę