Hity w Narodowym Forum Muzyki. Są jeszcze bilety

W ofercie NFM jest kilka wydarzeń wartych grzechu, z udziałem wielkich gwiazd m.in. dyrygenta Paula McCreesha, czy śpiewaków Mariusza Kwietnia, Aleksandry Kurzak i Roberta Alagnii.

  • aleksandra kurzak nfm

    Aleksandra Kurzak zaśpiewa w NFM z Roberto Alagną 6 sierpnia

  • paul mccreesh nfm

    Paul McCreesh/fot. Bogusław Beszłej

  • mariusz kwiecień nfm

    Mariusz Kwiecień/fot. Mikołaj Mikołajczyk


Nie należy się zrażać faktem, że nie uda się na żywo posłuchać kilku artystów, bo w zamian mamy szansę posłuchać innych, nie mniej utalentowanych, którzy przygotowali wyjątkowy repertuar.

Znakomity angielski dyrygent Paul McCreesh (niegdyś szef artystyczny festiwalu Wratislavia Cantans) wraca regularnie do Wrocławia. Tym razem 19 czerwca, gdy zadyryguje oratorium Josepha Haydna „Pory roku”. Dzieło zostanie także nagrane w dużej sali Narodowego Forum Muzyki, a płyta będzie wydana w znanej już i cenionej serii Wratislavia Cantans Oratorio Series w wydawnictwie Winged Lion należącym do McCreesha. W obsadzie oratorium Haydna wielkie nazwiska i, jak zawsze, Chór NFM.

„Pory roku” Haydna w NFM

„Pory roku” Haydna w NFM

Klasyczna / Koncert
Termin 19 czerwca 2016 18:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki

Zobacz

Znakomity polski baryton Mariusz Kwiecień pracuje przede wszystkim za granicą, a jego domem jest nowojorska Metropolitan Opera, gdzie kreuje czołowe kreacje. Tym razem śpiewaka posłuchamy 9 lipca we Wrocławiu w NFM w popisowych ariach z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta, Gaetano Donizettiego, Piotra Czajkowskiego. Na scenie towarzyszyć mu będzie sopranistka Ewa Vesin, dziś robiąca karierę w repertuarze oratoryjnym, a niegdyś ceniona śpiewaczka Opery Wrocławskiej.

Koncert gwiazd w NFM

Koncert gwiazd w NFM

Klasyczna / Koncert
Termin 9 lipca 2016 18:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki

Zobacz

Projekt Singing Europe to okazja do spotkania się chórów z całej Europy, które wspólnie zaśpiewają podczas kilku koncertów. Zwieńczeniem będzie zwłaszcza specjalny koncert 6 sierpnia w NFM z udziałem zarówno chórzystów, jak i światowej sławy śpiewaków - sopranistki Aleksandry Kurzak i tenora Roberto Alagnii (co ciekawe, artyści zawarli związek małżeński we wrocławskim Urzędzie Stanu Cywilnego). W programie występu arie operowe i piękne sceny z udziałem chóru, a zadyryguje Paul McCreesh.

Singing Europe 2016

Singing Europe 2016

Koncert / Dla wszystkich / ESK / W plenerze / Muzyka
Termin od 23 lipca 2016 do 6 sierpnia 2016

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz
Zgłoś uwagę