Serce Nadodrza oficjalnie bije [ZDJĘCIA]

Na elewacji kamienicy przy ul. Rydygiera 43 uroczyście odsłonięto Serce Naodrza - mozaikę, która składa się z ok. 400 kafli.


Od sierpnia do listopada pod opieką nadodrzańskich artystów ceramików można było stworzyć unikatowy kafel według własnego pomysłu. Z wielką pasją zaangażowały się liczne osoby związane z Nadodrzem: dorośli i dzieci, seniorzy i uczniowie, przedstawiciele magistratu i organizacji pozarządowych, rzemieślnicy i pracownicy instytucji kultury, prowadzący działalność gospodarczą i artyści. Każdy kafel jest inny i opowiada inną historię. Wszystkie razem tworzą unikatową i piękną kompozycję. Dzisiaj w strugach deszczu oficjalnie odsłonięto dzieło.

– To prawdziwe serce Nadodrza, które pokazuje jak ta dzielnica żyje i co ją napędza. Każdy kafel to inan historia, to inne dzieło, ale razem dają serce, które daje życie tej części miasta – powiedział Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia. – Serce ma prawie 400 kafli, ale już powstają nowe i nie jest to projekt zamknięty, to dzieło będzie się rozrastać – powiedziała z kolei Grażyna Adamczyk-Arns, prezes Wrocławskiej Rewitalizacji. To właście spółka Wrocławska Rewitalizacja jest pomysłodawcą i koordynatorem tego projektu.

Podczas oficjalnego odsłonięcia mozaiki, przystrojono także choinkę, a Święty Mikołaj częstował zebranych świątecznymi przysmakami. A wszystko przy dźwiękach kolęd.

Za realizację projektu odpowiedzialni są miasto Wrocław i Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o. Partnerzy projektu: Galeria / Pracownia NADO, Studio Ekspresji Twórczej „Piecownia”, Pracownia DALBA, MDK Śródmieście, Fundacja OK art.

Projekt pod patronatem ESK 2016.

Zgłoś uwagę