Mock powraca. Nowy kryminał Marka Krajewskiego w sierpniu

Już 22 sierpnia premiera nowej, dziewiątej powieści kryminalnej Marka Krajewskiego z cyklu o Eberhardzie Mocku. Książka „Mock. Pojedynek” ukaże się nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak, a pierwsze z cyklu spotkań autorskich już w poniedziałek, 20 sierpnia o 19.00 w Empiku Renoma.

  • Marek Krajewski, „Mock. Pojedynek”


Dziewiąta książka o Mocku

Dotychczas seria powieści, których głównym bohaterem wrocławski pisarz uczynił policjanta kryminalnego liczyła osiem tomów. Pierwszy, „Śmierć w Breslau” ukazał się w 1999 roku, rok temu miała premierę kiążka „Mock. Ludzkie zoo”.

Najpierw poznawaliśmy losy dojrzałego Mocka, jednak w ostatnich dwóch powieściach („Mock”, gdzie spotykamy go na początku kariery policyjnej w 1913 roku i „Mock. Ludzie zoo”, gdzie  zastanawia się nad założeniem rodziny) oraz najnowszej Marek Krajewski cofnął akcję w czasie wracając do młodości Eberharda Mocka.

Sprawa samobójstw wykładowców

W nowym tomie „Mock. Pojedynek” śledzimy losy Eberhardta-studenta w Breslau A.D. 1905. Lekceważony przez kolegów i ubogi Mock wolny od nauki czas spędza w knajpkach i korzystając z usług prostytutek. Swoje detektywistyczne talenty może ujawnić wyjaśniając sprawę samobójstw wykładowców wydziału filozoficznego. Na jego drodze los postawi także pełną tajemnic rosyjską studentkę.

Premiera tomu 22 sierpnia, wrocławskie spotkanie z Markiem Krajewskim 20 sierpnia o 19.00 w Empiku Renoma.

Marek Krajewski – wrocławski pisarz i filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Ich przekłady ukazały się w dziewiętnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.Zgłoś uwagę